• facebook
 • rss
 • Integracyjny Dzień Dziecka w Bielsku-Białej

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 06.06.2015 17:33

  - Gromadzimy się w naszej świątyni, by modlić się w intencji dzieci, szczególnie tych, które są naznaczone stygmatem cierpienia - mówił ks. prał. Józef Oleszko, witając uczestników Mszy św. w intencji dzieci.

  Z okazji Dnia Dziecka biskup Roman Pindel modlił się w kościele Trójcy Przenajświętszej w intencji podopiecznych stowarzyszenia "Serce dla Serca". Skupia ono dzieci niepełnosprawne i ich bliskich. Działa przy tej parafii, a jego prezesem jest. ks. prał. Józef Oleszko.

  - Chcemy objąć dziś modlitwą wszystkie dzieci, które są w tym kościele, ale także te, które przebywają w szpitalach, hospicjach, domach dziecka, domach opieki - dodawała przedstawicielka stowarzyszenia.

  Po Mszy św. odbyło się integracyjne spotkanie, które było okazją do świętowania, a także podziękowań za wszelkie wsparcie, jakiego udzielają rodzice dzieci specjalnej troski, opiekunowie, wolontariusze i sponsorzy.

  Dla nich przygotowane były ordery "Serce Dziecka", wręczone tego dnia. Wśród uhonorowanych znaleźli się m.in. ks. prał. Józef Walusiak, założyciel bielskiego ośrodka dla młodzieży uzależnionej, a także Tadeusz Cozac - prezes Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Bielsku-Białej.

  Podczas homilii bp Pindel przytoczył przykład Demostenesa, wybitnego mówcy, który na prośbę mamy nauczył się poprawnej wymowy litery "r" - i tłumaczył, jak miłość matki dała mu siłę do pokonywania własnych braków wymowy. - Mówię wam o tym, bo każdy z nas ma jakieś braki, każdy jest jakoś niepełnosprawny. I każdy może powiedzieć, co chciałby zmienić w sobie dla Pana Jezusa, który kocha nas wszystkich - dodawał bp Pindel.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   przewiń w dół