• facebook
 • rss
 • Maj z Matką Bożą

  Urszula Rogólska

  dodane 06.05.2015 09:55

  W jednych miejscach od dziesięcioleci, a może i dłużej, w innych dopiero od kilku lat - majowe popołudnia i wieczory gromadzą przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach czcicieli Matki Bożej. Chcielibyśmy je odwiedzić razem z naszymi Czytelnikami.

  Codzienne nabożeństwa ku czci Matki Bożej, to w niemal wszystkich polskich kościołach nieodłączny element majowych spotkań modlitewnych przed lub po Mszy Świętej.

  Ale wierni bardzo często spotykają się także przy przydrożnych kaplicach, kapliczkach i krzyżach, by razem śpiewać pieśni maryjne, odmówić bądź odśpiewać Litanię Loretańską, Anioł Pański lub Wezwania do Matki Bożej.

  Zapraszamy naszych Czytelników do dzielenia się zdjęciami i relacjami z miejsc, w których mieszkańcy spotykają się na modlitwie ku czci Matki Bożej. Może uda się krótko przedstawić historię kapliczek lub krzyży; dowiedzieć od jak dawna mieszkańcy spotykają się przy nich na majowej modlitwie; jak wygląda spotkanie?

  Relacje i zdjęcia będziemy zamieszczać w internetowym wydaniu "Gościa" bielsko-żywieckiego. Postaramy się także odwiedzić miejsca, o których nas Państwo poinformujecie.

  Ufamy, że nasze wspólne relacje reporterskie będą zachętą dla wszystkich do sąsiedzkich spotkań na modlitwie z Maryją, która zawsze wskazuje na swojego Syna Jezusa i prowadzi do Niego.

  Materiały prosimy przysyłać na adres: bielsko@gosc.pl

  Przeczytaj także:

  - U Panienki nieopodal kamieniołomu

  - Pan Augustyn ocalał i postawił krzyż

  - U św. Jana Nepomucena na Dolnym Borze

  - Przy odnowionej dzwonnicy w Siennej

  - Z Maryją pod krzyżem w Harbutowicach

  - 350 Litanii i Różańców

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół