Piernikowy szlak z aniołami

Urszula Rogólska

dodane 03.05.2015 00:36

„Zostań aniołem!” i „Zabierz ze sobą w drogę jedyny w swoim rodzaju piernik!” – zachęcali łagiewnickich pielgrzymów wolontariusze Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży w Polance Hallera.

Trzeciego dnia wędrówki, kiedy pielgrzymi odpoczywali przy kościele parafialnym w Przytkowicach, w miejscu kolejnego odpoczynku – w Polance Hallera - przy pracy uwijali się już wolontariusze Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Z ks. Tomaszem Gwoździewiczem, ze Skoczowa przyjechali: Kasia Iwacz, Natalia Siekierka, Gosia Siekierka, Gosia Wróbel i Mariusz Tyrna. Przywieźli ze sobą kilkaset pierników w kształcie logo ŚDM w Krakowie, przygotowanych w cukierni państwa Dusiów w Skoczowie. Pierniki robią furorę nie tylko w naszej diecezji od czasu peregrynacji znaków ŚDM, kiedy to przygotowano je po raz pierwszy. Dochód ze sprzedaży pierników zasili konto diecezjalnej fundacji „Bliżej Młodych” i wspomoże organizację ŚDM.

  Ręcznie wykonane anioły, to dzieło Weroniki Tracz z Radziechów
Urszula Rogólska /Foto Gość
Z kolei z Radziechów przyjechały z ks. Marcinem Suchankiem wolontariuszki zaangażowane w diecezjalną akcję ogólnopolskiej kampanii „Bilet dla Brata” – „Zostań aniołem”: Agata Zięba, Dominika Ostręga, Magdalena Drabik i Magdalena Maciejko. Dołączyły do nich idące z pielgrzymami: Dorota Barcik, Paulina Żelazna i Natalia Michalska.

Budzące zachwyt anioły, wykonane ze sklejki i ręcznie malowane, to pomysł Weroniki Tracz z Radziechów. Dochód ze sprzedaży każdego anioła, to kolejne ofiary na rzecz przyjazdu na ŚDM młodych z Europy Wschodniej.

- Chcemy zaszczepić ideę Światowych Dni Młodzieży wśród młodych. którzy idą w pielgrzymce – mówi ks. Tomasz Goździewicz. – Przyczynił się do tego już rano ks. Piotr Niemczyk, który w Wysokiej mówił dziś kazanie na ten temat. Natomiast my przygotowaliśmy tutaj akcję promocyjną. Zarówno pierniki, jak i anioły, to nasze autorskie pomysły diecezjalne. Mamy nadzieję, że uda się nam je spopularyzować w całej diecezji i nie tylko.

  Skoczowskie pierniki w ksztłacie logo ŚDM, to autorski pomysł naszej diecezji w populatyzowaniu idei ŚDM
Urszula Rogólska /Foto Gość
- Akcja „Zostań aniołem” ma nas zachęcić do tego, by każdy z nas chciał aniołem zostać, chciał czynić dobro – dodaje ks. Marcin Suchanek. – Kraków, to dla młodych ze Wschodu najbliższe miejsce, które umożliwi im udział w ŚDM. Odpowiadamy na wezwanie papieża Franciszka. Który prosił, żebyśmy się nimi zaopiekowali. Dlatego staramy się uzbierać pieniądze, które pozwolą im na przyjazd do Polski w przyszłym roku.

«« | « | 1 | » | »»
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
przewiń w dół