• facebook
 • rss
 • Uwielbili Zmartwychwstałego w Zbytkowie

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 16.04.2015 07:09

  W kościele MB Szkaplerznej w Zbytkowie w Poniedziałek Wielkanocny odbył się wieczorny koncert uwielbienia. Poprowadził go ks. Jakub Studziński, wikariusz strumieńskiej parafii św. Barbary.

  Zgromadzeni w kościele MB Szkaplerznej w Wielkanocny Poniedziałek wieczorem duszpasterze parafii, wierni ze Zbytkowa, Strumienia i goście wspólnie wielbili Zmartwychwstałego Pana. Młodzieżowy zespół prowadził śpiew, a do adoracji Najświętszego Sakramentu i do dzielenia się świadectwami spotkania żywego Jezusa zachęcał ks. Jakub Studziński.

  Niektórzy z uczestników wieczoru uwielbienia mówili o swoich doświadczeniach, a przede wszystkim o łaskach, jakie otrzymali, oddając całych siebie Bogu, zawierzając Mu swoje pragnienia, problemy i rany.

  - Tyle łaski tylko w ostatnich dniach spłynęło przez ręce kapłańskie w konfesjonale. To pojednanie z Bogiem to jest także zmartwychwstanie - podkreślał kapłan.

  Młodzi małżonkowie z kręgu Domowego Kościoła mówili o tym, jak wiele zyskało ich wspólne życie na tym, że zbliżyli się do Chrystusa. - Nasz związek się pogłębił, łatwiej jest nam wspólnie się modlić - podkreślali.

  O tym, jak bardzo wdzięczna jest Panu za dar macierzyństwa, mówiła ze wzruszeniem jedna z matek, której lekarze nie dawali szans na bycie matką. - Nie ulegliśmy z mężem pokusie sięgnięcia po złe metody i okazało się, że kiedy Bóg jest na pierwszym miejscu, to rzeczywiście wszystko inne jest na właściwym miejscu - dodawała.

  - Droga z Bogiem jest o wiele łatwiejsza - podsumował jeden ze świadków, mówić o wielkich życiowych trudnościach, które udało mu się pokonać.

  - Panie, Ty jesteś większy niż wszystkie nasze słabości - modlił się ks. Studziński, zapraszając do adoracji i uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. I zachęcał, by otworzyć swoje serca, by Chrystus mógł w nich zamieszkać...

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół