• facebook
 • rss
 • Jezus żyje! Idźmy za Nim przez Beskidy!

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 05.04.2015 22:34

  Radość z odkrywanego na nowo pustego grobu Pana prowadzi nas dzisiaj do odkrycia, że żywy Jezus Chrystus jest z nami. Idziemy z nadzieją po beskidzkiej ziemi, zapraszając Go do przeżycia ważnych wydarzeń, które nas czekają.

  Jezus zmartwychwstał! Prawdziwe zmartwychwstał! - odpowiadamy sobie nawzajem w wielkanocnym pozdrowieniu.

  W tegorocznych życzeniach z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego biskup Roman Pindel napisał do wiernych diecezji bielsko-żywieckiej:

  "Z okazji Świat Paschalnych dzielę się radością z obecności pośród nas Chrystusa Zmartwychwstałego. Życzę mocy wiary - owocującej modlitwą, odwagi miłosierdzia - pomnażającej miłość bliźniego oraz twórczej współpracy z Duchem Świętym, który buduje i ożywia Wspólnotę Kościoła".

  Odpowiadając na te życzenia, pragniemy wraz z wielkanocnymi życzeniami Bożego błogosławieństwa zaprosić do wędrowania śladami Zmartwychwstałego przez to wszystko, czym będziemy żyć w najbliższym czasie jako Kościół lokalny.

  Już za kilka tygodni będziemy dziękować za dar, jakim była 20 lat temu obecność św. Jana Pawła II na beskidzkiej ziemi i wspólna modlitwa podczas Eucharystii na Kaplicówce. O tym przypomni ks. kan. Antoni Dewor, proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła, na terenie której znajduje się Kaplicówka.

  Irena Papla z Bielska-Białej Lipnika, współorganizatorka trzeciej pieszej pielgrzymki do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, zaprasza nas do zawierzenia się Bożemu Miłosierdziu i do wspólnego pielgrzymowania, które zakończy się 3 maja w łagiewnickim sanktuarium.

  Jadwiga Klimonda z Radziechów, prezes stowarzyszenia "Dzieci Serc", któremu patronuje sługa Boży Michał Tomaszek z Łękawicy, zachęci do wędrowania śladami Zmartwychwstałego podczas przygotowań do beatyfikacji rodaka z Żywiecczyzny.

  O tym, byśmy zawsze otwierali się na dar Bożego słowa, mówi przekonany o Jego mocy poeta z Rudzicy - Juliusz Wątroba.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół