• facebook
 • rss
 • Pierwsi EDK-owicze

  ks. Jacek M. Pędziwiatr

  dodane 16.03.2015 13:36

  Pięciu śmiałków pokonało już najtrudniejszą Drogę Krzyżową. Niezdecydowani mogą przymierzyć się do modlitwy w górach już w najbliższy piątek w Lipniku.

  Oficjalna Ekstremalna Droga Krzyżowa w Beskidach wyruszy w piątek 27 marca. Rozpocznie ją Msza św. w kościele św. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej (w kościele obok Szpitala Wojewódzkiego). Wyznaczono już liczącą ponad 45 kilometrów trasę, która poprowadzi z Bielska-Białej na Szyndzielnię, Klimczok, Kotarz, Biały Krzyż, Skrzyczne i Szczyrk na powrót do Bielska-Białej przez Klimczok i Szyndzielnię. Jak dotąd do udziału w wyjątkowym nabożeństwie zgłosiły się 44 osoby. Pięć innych już pokonało uchodzący za najtrudniejszy szlak.

  W piątek swoją wędrówkę rozpoczęło dwóch pątników z Zabrza. Przejście trasy EDK zajęło im aż 22 godziny. W sobotę o 19.30 na Drogę Krzyżową w Beskidach wyruszyło trzech mężczyzn, którzy do Bielska-Białej przyjechali z Krakowa. Tymoteusz, Kuba i Michał byli w drodze 15 godzin. W niedzielę tuż przed południem zgłosili swoje przejście bratu Mirkowi Myszcze, organizatorowi EDK w Beskidach. Pątnicy zakończyli swoją modlitewną wyprawę w kościele św. Andrzeja Boboli, z którego już za dziesięć dni wyruszy oficjalna EDK.

  Dla osób, które chcą spróbować swoich sił lub chciałyby wyjść na Drogę Krzyżową w Beskidy, ale - póki co - na krótszym dystansie, pojawia się jeszcze jedna propozycja. Tym razem to nabożeństwo Drogi Krzyżowej z kościoła parafialnego w Bielsku-Białej-Lipniku na Hrobaczą Łąkę. Nabożeństwo rozpocznie się w lipnickim kościele w piątek 20 marca o 20.30. Jego uczestnicy przejdą liczącą niewiele ponad osiem kilometrów trasę pod Krzyż Trzeciego Tysiąclecia na Hrobaczej Łące. Trasa - w obie strony - liczy około 16 kilometrów i powinna zająć nie więcej niż sześć godzin.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół