• facebook
 • rss
 • Strumieńscy bierzmowańcy pod krzyżem ŚDM

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 04.03.2015 16:58

  Ze Skoczowa peregrynujące znaki ŚDM trafiły do Strumienia. Tu, wraz z przystępującą do bierzmowania młodzieżą z kilku parafii i jej rodzicami krzyż i ikonę Matki Bożej witał bp Roman Pindel oraz kapłani dekanatu strumieńskiego.

  - Dziękujemy za to, że pod krzyżem Chrystusa rodzi się wiara. Niech nasza matka - Maryja - strzeże w młodych ludziach Bożego piękna, wyrytego w naszym sercu - mówili młodzi, którzy w niedzielę wieczorem wraz z bp. Pindlem witali symbole Światowych Dni Młodzieży w kościele św. Barbary w Strumieniu.

  Tu honorową wartę przy krzyżu pełnili harcerze, a niezatartym wspomnieniem pozostała chwila, kiedy młodzież ze Strumienia, Bąkowa i Zabłocia u stóp krzyża ŚDM i ikony Matki Bożej przyjmowała sakrament bierzmowania.

  - Krzyż Chrystusa jest w naszej parafii szczególnym znakiem. 15 lutego 1494 roku kardynał Zbigniew Oleśnicki, biskup krakowski, erygował parafię strumieńską pod wezwaniem Krzyża Świętego - przypominał ks. prał. Oskar Kuska, proboszcz i dziekan strumieński. - Z tego okresu parafia przechowuje relikwie Krzyża Świętego. Dziś wpatrujemy się w znak Jezusa Chrystusa, znak miłosierdzia, jakim jest Jego krzyż odkupienia. Chrystus oddał życie za każdego z nas i On jest wypełnieniem całego naszego życia...

  - Zarówno przewidziane na dzisiaj Słowo Boże, jak i ten krzyż, który stanął wśród nas, mają was przekonać, że macie oparcie i nie macie się czego bać - i powinniście odważnie iść w życie - mówił bierzmowańcom biskup Roman Pindel. - To nie tylko Duch Święty, który będzie wam dany przez sakrament bierzmowania, ale także stojący wśród was krzyż: ten znak pewności, którą macie nosić w sobie.

  Jak dodawał bp Pindel, buduje w nas to poczucie pewności o Bożej miłości właśnie to, że Bóg nie oszczędził nawet Swojego jedynego Syna i wydał Go na śmierć, aby wyrwać człowieka z grzechu. - Jeżeli jesteśmy wybrani przez Boga, ochrzczeni w imię Jezusa Chrystusa, który za nas umarł na krzyżu, nie możemy się lękać, że Bóg nas opuści. Bo Bóg jest po naszej stronie - podkreślał biskup ordynariusz.

  Podczas peregrynacji w Strumieniu znaki  ŚDM nawiedziły też szkoły, a młodzież i parafianie wzięli udział w Drodze Krzyżowej odprawionej wokół sanktuarium św. Barbary.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół