• facebook
 • rss
 • Przed nami Łagiewniki

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 19.02.2015 17:18

  Do końca marca w kilku punktach diecezji, a także przez stronę internetową pielgrzymki przyjmowane są zgłoszenia uczestnictwa w trzeciej diecezjalnej pielgrzymce do sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W drogę wyruszymy 30 kwietnia, a zakończenie pielgrzymki - 3 maja.

  Trochę nieśmiało dwa lata temu organizatorzy, związani wówczas głównie z parafią w Bielsku-Białej-Lipniku, wyszli z tą propozycją, by czas majowego długiego weekendu wykorzystać na rekolekcje w drodze. Odzew był większy niż się spodziewali. - W pierwszym roku poszło około 800 osób, w drugim roku było już 1100 pielgrzymów, więc zakładamy, że i tym razem ta liczba może wzrosnąć - mówił ks. Mikołaj Szczygieł, główny przewodnik pielgrzymki, którą zainicjował i przygotował wspólnie z Ireną Paplą, kierującą też biurem pielgrzymki.

  - Podobnie, jak w poprzednich latach, zapisy zamykamy 29 marca, na miesiąc przed pielgrzymką. Potem musimy rozplanować i przygotować wszystko, zwłaszcza noclegi i skład grup. W poprzednim roku liczba pielgrzymów była większa niż dwa lata temu, więc i tym razem spodziewamy się, że pójdzie nas więcej niż przed rokiem, dlatego planujemy utworzenie jeszcze jednej, piątej grupy, pod patronatem św. Brata Alberta. Pozostałe grupy będą miały dotychczasowych patronów. Są to: św. Faustyna, św. Jan Paweł II, bł. ks. Michał Sopoćko i św. Józef Bilczewski  - wyjaśnia I. Papla.

    Pielgrzymi przed sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  Wdzięczni za św. Jana Pawła II

  W związku z przypadającą w tym roku 10. rocznicą śmierci św. Jana Pawła II i 20. rocznicą jego pobytu w naszej diecezji w programie pielgrzymki ważnym akcentem będzie ostatniego dnia nabożeństwo w Centrum św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. - To będzie zarazem dziękczynienie naszej diecezji, dlatego wszystkich, którzy przyjadą tego dnia do Łagiewnik, by modlić się z pielgrzymami, serdecznie zapraszamy, by przyjechali wcześniej i oczekiwali nas już w centrum, skąd po nabożeństwie razem wyruszymy do sanktuarium Bożego Miłosierdzia - mówi ks. Szczygieł.

  Eucharystia na zakończenie pielgrzymki w łagiewnickim sanktuarium Bożego Miłosierdzia będzie zarazem zaproszeniem Jezusa Miłosiernego do naszej diecezji. We wrześniu rozpocznie się bowiem trwająca do przyszłego roku peregrynacja kopii obrazu "Jezu, ufam Tobie" w naszej diecezji.

  Zgłoś się już dziś!

  - Zapisy pielgrzymów przyjmujemy w różnych rejonach diecezji. Jak zawsze, można to zrobić także za pośrednictwem naszej strony internetowej: faustyna.bielsko.pl. Tam też można znaleźć więcej informacji dla pielgrzymów - mówi I. Papla.

  Jak dodaje, trwa jeszcze nabór chętnych do przeszkolenia i pracy jako porządkowi, odpowiedzialni za bezpieczeństwo wędrujących pielgrzymów.

  Podobnie, jak w poprzednich latach, będzie można pielgrzymować duchowo. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wybrać się w drogę, będą mogli się zgłaszać i powierzać modlitwie piechurów swoje intencje na stronie bielsko-żywieckiego "Gościa Niedzielnego".

  Zgłoszenia pielgrzymów przyjmowane są w następujących punktach diecezji:

  - Andrychów: parafia św. Macieja

  - Bielsko-Biała: księgarnia św. Rity przy dworcu PKS

  - Lipnik: parafia Narodzenia NMP

  - Cieszyn: parafia św. Jerzego

  - Cięcina: parafia św. Katarzyny,

  - Kaniów: parafia Niepokalanego Serca NMP

  - Kęty: księgarnia katolicka Rynek 25

  - Oświęcim: parafia św. Maksymiliana

  - Rzyki: parafia św. Jakuba

  - Żywiec: parafia Narodzenia NMP

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół