• facebook
 • rss
 • Opowiedzą o Camino

  ks. Jacek M. Pędziwiatr

  dodane 17.12.2014 12:05

  Jak się jedzie 3500 km na rowerze? Przyjdź, zobacz i posłuchaj.

  O rowerowej wyprawie z sanktuarium św. Jakuba w Szczyrku do Santiago de Compostela opowiedzą Marta Pasierbek, Magdalena Rychlik, Paweł Mrzygłód i Damian Hankus podczas czuwania modlitewnego przed Światowymi Dniami Młodzieży w piątek 19 grudnia o 18.30 w auli Domu Parafialnego przy kościele św. Jana Chrzciciela i rozgłośni radia „Anioł Beskidów” w Bielsku-Białej-Komorowicach.

  Czworo młodych cyklistów wyruszyło na wymarzone Camino ze Szczyrku na początku lipca. Trasa pielgrzymki wiodła przez Polskę, Czechy, Słowację, Austrię, Słowenię, Włochy, Francję, Monako, Hiszpanię - łącznie 3521 kilometrów. Jej pokonanie zajęło cyklistom dokładnie miesiąc. Nie mieli zaplanowanych wcześniej noclegów i posiłków. W drodze spotkali się z życzliwością wielu dobrych ludzi, którzy dali im schronienie i nakarmili. Choć zdarzały się też noclegi w namiotach i uzupełnianie zapasów w tanich sklepach, mijanych po drodze.

  W trasie odwiedzili wiele pięknych miejsc. Podziwiali architekturę Wiednia i sycili się urokami Wenecji. Modlili się w szczególnych miejscach. Największe wrażenie zrobiła na nich różańcowa procesja światła w Lourdes. Na oficjalną trasę francuskiego Camino pielgrzymi wjechali w mieście Saint Jean Pied de Port. Do sanktuarium św. Jakuba cykliści dotarli w uroczystość Wniebowzięcia NMP. W samo południe uczestniczyli tutaj w uroczystej Eucharystii, dziękując za szczęśliwe pielgrzymowanie.

  Pielgrzymka wpisała się w cały program duchowych i kondycyjnych przygotowań pod hasłem: „Zakręcamy po marzenia”. Była też częścią ogólnopolskiego projektu młodzieżowych pielgrzymek rowerowych „Niniwa Team”. „Gość” pełnił rolę patrona medialnego, a nasze logo ozdabiało oficjalne koszulki pielgrzymów.

  Pielgrzymi, opowiadając o swojej wyprawie, zaprezentują także pokaz zdjęć z wędrówki. Spotkaniu młodych towarzyszyć będzie modlitwa w intencji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

  Spotkanie „Rowerowe Camino”: piątek 19 grudnia, Dom Parafialny i siedziba Radia Anioł Beskidów, Bielsko-Biała-Komorowice, ul. św. Jana Chrzciciela 14.

  O Rowerowym Camino pisaliśmy wcześniej. Przeczytaj:

  Dojechali do Santiago

  Jasna Góra bliżej Santiago

  Rowerowe Camino

  Warto obejrzeć zdjęcia z wyprawy: Galeria 1. i Galeria 2.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół