• facebook
 • rss
 • Tajemnice seminarium

  ks. Jacek M. Pędziwiatr

  dodane 16.12.2014 10:23

  Jak mieszkają, co jedzą i czy dużo się modlą przyszli księża? Zobacz sam.

  "Zdajesz w maju maturę? Jesteś studentem? Masz skończone 16 lat? - pytają klerycy i przełożeni Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. - Chcemy zaprosić właśnie Ciebie na tegoroczne „Rekolekcje dla maturzystów".

  W krakowskim seminarium do kapłaństwa przygotowują się także kandydaci do kapłaństwa z diecezji bielsko-żywieckiej. Zatem zaproszenie adresowane jest również do młodych mieszkańców Podbeskidzia.

  Spotkanie odbędzie się podczas nadchodzącej świątecznej przerwy w nauce, tuż po Bożym Narodzeniu, i akurat, żeby zdążyć na sylwestra, gdyby ktoś w seminarium jednak zanadto się - póki co - nie rozsmakował.

  "Na program rekolekcji składać się będzie wspólna Eucharystia, modlitwa, praca w grupach, spotkania z interesującymi osobami, odpowiedzi na trudne pytania i ciekawe dyskusje. Rekolekcje odbędą się od 27 (sobota) do 30 (wtorek) grudnia. Przyjazd w sobotę do godziny 15.00. Zakończenie we wtorek ok. godziny 13.00" - czytamy w zaproszeniu.

  Społeczność seminaryjna obiecuje uczestnikom możliwość poznania wszystkich seminaryjnych zakamarków, od pokoi mieszkalnych, aż po rozmównicę. Ale głównym celem seminaryjnego długiego weekendu jest pomoc ludziom młodym w rozeznaniu powołania. - Warto przed podjęciem ważnych, życiowych decyzji skupić się choć na chwilę! - mówią przełożeni seminarium.

  W rekolekcjach przyda się Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu, notatnik oraz coś do pisania, a także cieplejsze ubranie.
  Na rekolekcje można zgłosić się e-mailem, a dodatkowych informacji udziela ks. Mateusz Hosaja pod numerem telefonu 12 422 90 92. Dobrym sposobem komunikacji jest też Facebook.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół