• facebook
 • rss
 • Szkoła dla dorosłych z lampionami

  Urszula Rogólska

  dodane 09.12.2014 21:42

  W adwentowe środy zmierzają na 19.20 do kościoła św. Pawła w Bielsku-Białej na osiedlu Polskich Skrzydeł z lampionami. Nie dzieci. Dorośli!

  W każdą środę wspólnota Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody spotyka się "u św. Pawła" na Mszy św., po której – około 20.00 – rozpoczyna się spotkanie uwielbieniowe.

  W Adwencie wspólnotowa Eucharystia jest Mszą św. roratnią - ku czci Matki Bożej. Zachęceni przez swojego pasterza ks. Przemysława Sawę, członkowie Szkoły i jej sympatycy przypominają sobie trochę jak to jest być dzieckiem.

  Przychodzą z lampionami, razem z zespołem Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody, śpiewają po łacinie: "Rorate caeli desuper et nubes pluant justum" ("Spuśćcie rosę niebiosa i obłoki niech wyleją sprawiedliwego"). Uważnie słuchają kazania, bo na zakończenie spotkania padnie konkursowe pytanie. A potem - chwila emocji, losowanie nagród i oczywiście mnóstwo radości.

  - Naprawdę jest w tym sporo radości. Ale to nie tylko to - mówią członkowie SE Cyryl i Metody. - To też przypomnienie o istocie Adwentu - przyjściu Pana; o tradycji Mszy o wschodzie słońca, ale i element naszej formacji. Adwentowe kazania ks. Przemka to podstawy mariologii. Uczymy się, na czym polega zdrowa pobożność maryjna. Jej centrum zawsze stanowi Jezus Chrystus. Bo tego uczyła nas sama Maryja w Kanie Galilejskiej, wskazując na swojego Syna: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie".

  SE Cyryl i Metody zaprasza wszystkich na środowe spotkania (nie tylko w Adwencie), a także 14 grudnia - jak w każdą drugą niedzielę miesiąca - na 14.00 do kościoła św. Pawła na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół