• facebook
 • rss
 • Wkrótce "Gala dla hospicjum"

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 06.12.2014 15:43

  Już dziś o 18.00 na scenie Teatru Polskiego zagrają i zaśpiewają znane postaci życia publicznego. To będzie kolejna charytatywna akcja "Kopciuszkowców".

  W postaci znane ze sceny, estrady i ekranów telewizorów wcielą się osobistości naszego regionu: politycy, samorządowcy, ludzie kultury, biznesu, a także szefowie ważnych instytucji. Każdy z występujących artystów-amatorów już wpłacił na potrzeby akcji 500 zł, a reszta charytatywnego dochodu pochodzić będzie ze sprzedaży biletów.

  Całość przeznaczona zostanie na wyposażenie stacjonarnego bielskiego Hospicjum im. św. Jana Pawła II.

  - Bardzo jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedstawienie, bo to przybliży nas do upragnionego dnia, kiedy będzie mogło ruszyć hospicjum. Jego budowa właśnie dobiega końca, ale przed rozpoczęciem funkcjonowania i przyjęciem pierwszych podopiecznych trzeba jeszcze kupić sprzęty i niezbędne urządzenia medyczne. To potężny wydatek - mówi Grażyna Chorąży, prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego, które prowadzi budowę hospicjum.

  - To kolejny rok kontynuacji charytatywnej akcji, którą zainicjowała europosłanka Małgorzata Handzlik. Pomagaliśmy różnym osobom oraz stowarzyszeniom, które zajmują się pomocą dla niepełnosprawnych. Postanowiliśmy, że w tym roku zagramy ponownie dla hospicjum i odtąd będzie to już stały cel naszego działania - mówi Tomasz Szulakiewicz, autor scenariusza galowego koncertu i reżyser całego przedsięwzięcia.

  Reżyser nie chciał zdradzić, kto konkretnie zagra, zaśpiewa, a nawet zatańczy. - Zapraszamy do teatru - mówi Tomasz Szulakowski.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół