• facebook
 • rss
 • Tort dla dzieci z zespołem Downa

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 02.12.2014 20:16

  Najpierw na środek sklepu przywędrował ogromny tort z logo sklepu. Później ustawiła się kolejka chętnych. Smakowity upominek to prezent od przyjaciół z Auchan dla podopiecznych stowarzyszenia "Wielkie Serce".

  Z okazji 13. urodzin bielskiego hipermarketu Auchan powstał ogromny tort.

  Każdy, kto go spróbował, miał swoją cząstkę w obdarowaniu stowarzyszenia „Wielkie Serce”.

  Dochód ze sprzedaży tortu przekazany został stowarzyszeniu w postaci konkretnego prezentu: laptopa niezbędnego w codziennej działalności „Wielkiego Serca”, który pomoże w prowadzonych przez stowarzyszenie działaniach integracyjnych oraz w pracy rehabilitacyjnej z podopiecznymi.

  Stowarzyszenia „Wielkie Serce” skupia rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa z Bielska-Białej i całego regionu.

    Słodki upominek zainteresował kupujących
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  - Tort, który zamienił się w laptopa, to nasza kolejna wspólna akcja. Znamy i współpracujemy ze stowarzyszeniem od dawna. Nasza Fundacja Auchan jeszcze w 2012 r. wspierała projekt organizacji zajęć integracyjnych „Wielkie serce w przedszkolu”. Razem organizowaliśmy też mikołajki dla dzieci naszych pracowników i podopiecznych „Wielkiego Serca”, więc staramy się pamiętać o nich. Dlatego nasz tort postanowiliśmy podarować właśnie im - mówi Agnieszka Kucharska-Capłap, dyrektor bielskiego CH Auchan.

  - To tort podwójnie urodzinowy, bo także my świętujemy w tym roku swoje piąte urodziny - przypomniała Małgorzata Martyniak, prezes stowarzyszenia skupiającego rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. - Już z tej okazji mieliśmy piękny koncert w bielskim kościele św. Józefa. Teraz bardzo cieszymy się z laptopa, który bardzo się nam przyda w organizacji naszej pracy.

  Na co dzie   Prezes Małgorzata Martyniak z nowym laptopem
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  ń „Wielkie Serce” prowadzi szereg zajęć rehabilitacyjnych dla dzieci z zespołem Downa, pomaga w diagnozach i terapii rodzinom, w których pojawiają się dzieci dotknięte tym zespołem.

  - Laptop i ta pamięć ze strony Fundacji Auchan to bardzo dla nas ważne wsparcie i zarazem dowód, że są ludzie, którym dzieci z zespołem nie są obojętne. A to dziś cenna postawa - przyznała prezes "Wielkiego Serca" Małgorzata Martyniak, z dumą prezentując nowiutkiego laptopa.

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół