• facebook
 • rss
 • Z ewangelizacją jak z Jordanem

  Urszula Rogólska

  dodane 01.12.2014 13:09

  Kiedy spotkasz zmartwychwstałego Jezusa, jesteś jak Jordan, który płynie, żeby zasilić wody Jeziora Galilejskiego. Nie zostajesz tam. Płyniesz dalej. Jordan ginie dopiero w Morzu Martwym.

  O Jordanie i ewangelizacji o. Rafał Kogut, franciszkanin ze wspólnoty cieszyńskiej, mówił uczestnikom weekendowych rekolekcji ewangelizacyjnych dla małżeństw, przygotowanych w Wiśle przez wspólnotę Domowego Kościoła diecezji bielsko-żywieckiej. Weekend prowadziła diakonia ewangelizacyjna oazy rodzin razem z ks. Ryszardem Piętką, diecezjalnym moderatorem Ruchu Światło-Życie. Ze względu na obowiązki w parafii w niedzielę zastąpił go o. Rafał.

  - Jordan nieustannie zasila wody Jeziora Galilejskiego, jednego z najbardziej życiodajnych zbiorników wodnych, obfitującego w ryby - mówił w Wiśle o. Rafał. - Ale Jordan nie zostaje w jeziorze. Wypływa z niego i płynie dalej, w stronę Morza Martwego. Z niego jednak nie ma już ujścia... Tak samo jest z nami. Jeśli spotkałeś Jezusa zmartwychwstałego, który żyje i działa w twoim życiu, nie możesz tego zatrzymywać dla siebie. Chcesz iść dalej, z innymi dzielić się tym, co tobie dało nowe życie, które dał ci Jezus. Jeśli się zatrzymasz, woda się rozleje i stworzy bagno...

  Idźcie i nauczajcie

  - Ojciec Święty Franciszek, podobnie jak jego poprzednik św. Jan Paweł II, mocno upomina się o to, byśmy wszyscy szli i ewangelizowali, tak jak nam to powiedział Jezus: "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody" - mówią Stanisława i Janusz Stasicowie z Wieprza koło Żywca, odpowiedzialni za diakonię ewangelizacyjną oazy rodzin. - O obowiązku ewangelizacji od początku mówił też nasz założyciel sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Ten nakaz mocno do nas trafił. Kiedy zakończyliśmy formację w Domowym Kościele, mieliśmy swoje plany: posługę w diakonii życia i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Ale Pan Bóg zrobił nam dowcip. Najpierw nas wysłał na rekolekcje ewangelizacyjne do Rychwałdu. Prowadził je o. Donat Wypchło. I tam nam zaproponowano odpowiedzialność za nową diakonię - diakonię ewangelizacji.

  Jednym z zadań, jakich podjęli się Stasicowie są otwarte rekolekcje ewangelizacyjne dla wszystkich małżeństw. W ostatni listopadowy weekend zorganizowali je w Wiśle już po raz czwarty.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół