• facebook
 • rss
 • Pod sztandarem bł. Popiełuszki

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 06.11.2014 16:13

  Chcemy szukać u niego wstawiennictwa i pamiętamy o słowach kapłana i męczennika, który czyniąc prawdę w miłości i broniąc tych, którzy cierpią prześladowanie, nauczał, aby zło dobrem zwyciężać (Rz 12,21) - mówił w imieniu związkowców Tadeusz Mendrek.

  Podczas Eucharystii koncelebrowanej w skoczowskim kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła przez ks. kan. Antoniego Dewora i ks. prał. Alojzego Zubra związkowcy NSZZ „Solidarność” z Teksid Iron Poland sp. z o.o. przynieśli do poświęcenia ufundowany przez nich sztandar.

  Umieścili na nim wizerunek bł. ks. Jerzego, a z drugiej – obraz Matki Bożej Ostrobramskiej.

  - Ks. Jerzy Popiełuszko był naszym kapelanem od zawsze, więc nie moglibyśmy zapomnieć o rocznicy jego śmierci - mówi Tadeusz Mendrek, przewodniczący związkowców. Jak przypomina, również tego dnia 5 lat temu poświęcony został kamienny obelisk z tablicą pamiątkową. - Naszą inicjatywą było również nadanie imienia ks. Popiełuszki rondu w centrum Skoczowa. Ten pomysł, życzliwie przyjęty przez burmistrz Janinę Żagan, zyskał też aprobatę miejskich radnych – dodaje związkowiec.

  - Jest dla nas patronem nie tylko dlatego, że tak napisano w dekrecie Stolicy Apostolskiej. Nosimy go w naszych sercach i jest nam taki bliski, bo zawsze upominał się o godność człowieka – mówią skoczowscy związkowcy. Jak przyznają, jego przykład jest też ciągle wezwaniem. - Bł. ks. Jerzy Popiełuszko nauczał: „zło dobrem zwyciężaj”, ale nigdy nie dopuszczał, aby zło akceptować. Chcemy, aby „Solidarność” nadal niosła to przesłanie - przypominał Tadeusz Mendrek.

  Wyrażając satysfakcję z tego, że sztandar z wizerunkiem patrona i jego wzór będzie towarzyszył nie tylko uroczystym chwilom, ale też powszednim dniom związkowców i ich rzetelnej pracy, proboszcz ks. kan. Antoni Dewor dodawał: - Kiedy świętość przenika codzienność, widząc człowieka postępującego zgodnie z Bożymi nakazami, widzi, że przychodzi do niego Chrystus…

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół