• facebook
 • rss
 • Słowa pięknej duszy

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 19.10.2014 08:42

  - Dziękuję za wzruszenia, które stały sie udziałem nas wszystkich dzięki waszej interpretacji - mówił Piotr Witkowski z bielskiego KIK-u do uczestników koncertu laureatów konkursu recytatorskiego.

  Od 1993 r. w każdym Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej pojawia się stały punkt: konkurs recytatorski „Chrześcijańskie korzenie literatury polskiej”. Na scenie tego konkursu przez lata wystąpiły blisko dwa tysiące osób: dzieci, młodzieży i dorosłych nie tylko z Bielska-Białej, ale z wielu miejscowości diecezji bielsko-żywieckiej.

  Zofia Lamers, inicjatorka i niezastąpiona organizatorka tego konkursu, zapraszając na tegoroczny koncert laureatów przypominała, że chodzi tu o zachętę do sięgania po najpiękniejsze dzieła polskiej literatury. - Już sam wybór utworu, dokonywany przez dzieci najczęściej pod kierunkiem opiekuna, jest ważny. Potem dochodzi do tego wczytanie się w treści ukryte za tekstem - i próba podzielenia się z nimi. Przeżyliśmy tu wiele wzruszeń - mówiła Zofia Lamers.  Jak dodawała, to zasługa uczestników konkursu, ale także ich opiekunów.

  Mateusz Moskała i Zuzanna Pyclik wspólnie zajęli pierwsze miejsce wśród młodych recytatorów. - Bardzo lubię recytować. Dziś mówiłem wiersz ks. Twardowskiego „Dusza”. To przejmujący utwór i myślę, że dociera do słuchaczy - mówił Mateusz, z bielskiej szkoły Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego, który podobnie jak Zuzanna swoją interpretacją zachwycił jurorów i publiczność.

  Dla najmłodszych laureatów nagrodami były piękne książki, a dla pozostałych - także płyty z filmem zrealizowanym na podstawie tekstu św. Jana Pawła II "Tryptyk Rzymski" przez bielskiego reżysera Marka Luzara.

  - Ogromna wdzięczność należy się pani Zofii Lamers i jej współpracownicom. Bez ich pracy nie byłoby tego konkursu - dziękował w imieniu Klubu Inteligencji Katolickiej Piotr Witkowski.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół