• facebook
 • rss
 • Październikowa Pięćdziesiątnica

  Urszula Rogólska

  dodane 02.10.2014 12:35

  Na to wydarzenie wielu czekało od dawna - wspólnoty charyzmatyczne z Bielska-Białej i okolic razem, w jedności, modliły się o dary Ducha Świętego w ramach 13. Tygodnia z Ewangelią.

  Wszystkie wspólnoty, które głosiły rekolekcje kerygmatyczne w pięciu parafiach Bielska-Białej oraz w Jaworzu i Pisarzowicach, a także ich uczestnicy, spotkali się na wspólnej Eucharystii z modlitwą o dary Ducha Świętego.

  Mszy św. w bielskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przewodniczył biskup Roman Pindel w asyście kilkunastu kapłanów, w tym duszpasterzy Neokatechumenatu, Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody, wspólnot: "Galilea", "Miłość i Łaska Chrystusa", "Sam nie znaczy Samotny", Wspólnoty Przymierza "Miasto na Górze" oraz Odnowy w Duchu Świętym "Emaus" i "Nowy Lud".

  - W czasie tegorocznego Tygodnia z Ewangelią, któremu towarzyszy hasło "W sieci Słowa", modlimy się o wypełnienie naszych serc Duchem Świętym; o błogosławieństwo dla wszystkich dzieł ewangelizacyjnych w naszej diecezji, które prowadzone są teraz, jak i przez cały rok - mówił ks. Sebastian Rucki, dyrektor wydziału duszpasterstwa ogólnego kurii bielsko-żywieckiej. Przywołał także słowa zawołania biskupiego pasterza diecezji: "Trzymajcie się mocno Słowa Życia". - Nie ma przypadków - dodał. - Kto modli się modlitwą brewiarzową wie, że w dzisiejszej godzinie czytań, pierwsze czytanie zawiera te właśnie słowa, które świetnie korespondują z treścią naszego tygodnia. Chcemy uchwycić się mocno Słowa. Słowa, które daje życie, Słowa, które nadaje sens naszemu życiu i naszej misji w Kościele.

    Razem z bpem Romanem Pindlem Mszę św. koncelebrowali duszpasterze wielu bielskich wspólnot
  Urszula Rogólska /Foto Gość
  Ks. Rucki przywołał też postać patronki dnia, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, która w sercu Kościoła chciała być miłością. - Prośmy Ducha Świętego, aby nasze serca napełniły się najpiękniejszym darem, jakim jest miłość, niech Duch Święty ją rozlewa w nas.

  Złapani

  W homilii bp Roman Pindel dziękował Panu Bogu za Tydzień z Ewangelią; za to, że daje możliwość "złapania się w sieć Słowa Bożego"; za tydzień wydawania owocu - bo Słowo, które zapada w serce, przemienia je. - To przemienione serce sprawia, że postępujemy inaczej, mamy inne pragnienia. Wypowiadamy słowa, których byśmy nie wypowiedzieli, gdybyśmy nie zostali złapani w sieć Słowa - mówił ksiądz biskup

  Uczestnicy rekolekcji parafialnych, prowadzonych przez wspólnoty charyzmatyczne przez trzy dni słuchali o miłości Boga Ojca, o grzechu, który nas od niej oddziela. Ogłaszali Jezusa swoim jedynym Panem i Zbawicielem. Razem spotkali się w kościele NSPJ, by w jedności prosić o Ducha Świętego, bo bez Niego nie ma dalszego rozwoju duchowego.

  - Dlaczego chcemy się otworzyć na dary Ducha Świętego? Dlatego, że Jezus, poczęty z Ducha Świętego, działał w mocy Ducha Świętego - podkreślał bp Roman Pindel, przywołując fragmenty Słowa Bożego, które mówią o współdziałaniu Jezusa z Duchem Świętym - przy Chrzcie w Jordanie, na pustyni, gdzie Duch Boży wyprowadził Go, by był kuszony, w synagodze, gdzie Jezus mówi "Duch Pański spoczywa na mnie". Ksiądz biskup przypomniał słowa Jezusa o Duchu Świętym jako krynicy wody żywej, która napoi każdego spragnionego.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół