• facebook
  • rss
  • Bogaty program 51. Tygodnia Kultury Beskidzkiej

    Alina Świeży-Sobel

    dodane 16.07.2014 08:45

    Od 26 lipca można podziwiać tancerzy i muzyków uczestniczących w 51. Tygodniu Kultury Beskidzkiej, który potrwa do 3 sierpnia.

    Już od 26 lipca w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Oświęcimiu, Makowie Podhalańskim, Jabłonkowie, Istebnej, Ujsołach i Bielsku-Białej odbywają się prezentacje zespołów regionalnych z całego świata. To  51. Tydzień Kultury Beskidzkiej, największa impreza tego typu w Europie.

    Dla wielbicieli egzotycznych strojów i tańców, a także dla wszystkich miłośników góralskiej kultury organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Szczegółowy wykaz zespołów i koncertów załączamy poniżej.

    Tych, którzy chcieliby przypomnieć sobie przeżycia i artystów poprzednich edycji Tygodnia, zapraszamy do Książnicy Beskidzkiej, gdzie prezentowana jest przygotowana przez Regionalny Ośrodek Kultury wystawa fotografii Waldemara Kompały, wykonanych podczas dwunastu festiwali TKB.

    Autor pięknych zdjęć od blisko 25 lat zajmuje się zawodowo fotografią prasową. Obecnie związany jest z „Rzeczpospolitą”, w której pełni rolę szefa działu fotograficznego.

    Wystawa jest imprezą towarzyszącą 51. Tygodniowi Kultury Beskidzkiej.

    Przeczytaj także: Wielkie święto folkloru w Beskidach już trwa

     

    Szczegółowy program koncertów 51. Tygodnia Kultury Beskidzkiej 2014

    WISŁA


     

    • KOROWÓD ZESPOŁÓW
      ul. Olimpijska, ul. 1 Maja, pl. Bogumiła Hoffa
      26 lipca - sobota - g. 13.30

      Amfiteatr im. Stanisława Hadyny


      26 lipca - sobota - g. 15.00

      MALI TKOCZE z Wisły
      ZIEMIA ORAWSKA z Lipnicy Wielkiej
      ZAOLZI z Jabłonkowa
      NAWOJOWIACY z Nawojowej
      ISTEBNA z Istebnej
      KRESALA z Donostii-San Sebastián - HISZPANIA (KRAJ BASKÓW)
      ZAGREB-MARKOVAC z Zagrzebia- CHORWACJA
      KANAREJKA z Iljiczewska - Ukraina
      zabawa taneczna

      27 lipca - niedziela - g. 16.00

      HARMONIA - orkiestra z Bully-les-Mines - FRANCJA
      CROISILLE - orkiestra z Arras - FRANCJA
      WAŃCY - grupa śpiewacza z Wisły
      ĆWIKLICE z Ćwiklic
      HULAJNIKI z Milówki
      OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic
      MAGURZANIE z Łodygowic
      KOTARZANIE z Brennej
      GORGANY ze Lwowa - UKRAINA
      AEGEANFOLK z Antalyi - TURCJA

      28 lipca - poniedziałek - g. 18.00

      DUDOSKI i BIEROWIANIE z Jasienicy
      PRZYSZOWIANIE z Przyszowej
      ŻEŃCY WIELKOPOLSCY z Nietążkowa
      GROJCOWIANIE z Wieprza
      MLADOST z Banja Luki - BOŚNIA I HERCEGOWINA
      SHRUSTII z Gurgaonu - INDIE

      29 lipca - wtorek - g. 18.00

      I PICCIOTTI DA PURTEDDA z Agrigento - WŁOCHY
      BIAŁCANIE z Białki Tatrzańskiej
      DOLANIE z Gilowic
      LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej
      KOTLINA z Osieka
      JUHAS z Ujsół

      30 lipca - środa - g. 18.00

      ODROWĄZIANIE z Odrowąża Podhalańskiego
      BESTWINA z Bestwiny
      STAROSĄDECZANIE ze Starego Sącza
      KOZIANIE z Kóz
      BYŁGARSKO CHORO z Sofii - BUŁGARIA
      ZAGREB-MARKOVAC z Zagrzebia- CHORWACJA

      31 lipca - czwartek - g. 18.00

      koncert pt. "Tam, gdzie biją wyszehradzkie źródła"
      LIMANOWIANIE z Limanowej
      ŽEROTÍN ze Strážnic - CZECHY
      JAWOR z Lublina
      MLADOSŤ z Bańskiej Bystrzycy - SŁOWACJA
      RZESZOWIACY z Mielca
      MUZSLA z Pásztó - WĘGRY

      1 sierpnia - piątek - g. 18.00

      STEJIZBIANKI - grupa śpiewacza z Wisły
      RÓWNICA z Ustronia
      DOLINA DUNAJCA z Nowego Sącza
      MAZURY z Londynu
      KĘTY z Kęt
      MLADOST z Banja Luki - BOŚNIA I HERCEGOWINA
      KANAREJKA z Iljiczewska - Ukraina

      2 sierpnia - sobota - g. 17.00

      GRÓNIE - grupa śpiewacza z Wisły
      KRIVA REKA z Kosovskiej Kamenicy (Berivojce) - KOSOWO
      DOLINA SOŁY z Oświęcimia
      DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
      KRËBANE z Brus
      JAWORZE z Jaworza
      WIERCHY z Milówki
      KONIAKÓW z Koniakowa
      gość TKB: USTRONSKY

      3 sierpnia - niedziela - g. 17.00

      TKOCZE - grupa śpiewacza z Wisły
      CZANTORIA z Ustronia
      MAŁY ŚLĄSK z Radzionkowa
      PILSKO z Żywca
      WISŁA z Wisły
      ARMENNER z Erywania - ARMENIA
      QUAHUITL z Saltillo - MEKSYK
       
    • KONCERTY KAPEL POLSKICH I ZAGRANICZNYCH
      estrada na pl. Bogumiła Hoffa, codziennie g. 11.00



      SZCZYRK

      estrada Skalite


      26 lipca - sobota - g. 17.00

      MŁODY ONDRASZEK ze Szczyrku
      ROMANKA z Sopotni Małej
      RYBARZOWICE z Rybarzowic
      IWKOWIANIE z Iwkowej
      MLADOST z Banja Luki - BOŚNIA I HERCEGOWINA
      ARMENNER z Erywania - ARMENIA

      27 lipca - niedziela - g. 17.00

      JASIENICZANKA z Jasienicy
      GÓRALE ŁĄCCY z Łącka
      ŻEŃCY WIELKOPOLSCY z Nietążkowa
      LACHY z Nowego Sącza
      ZIEMIA CIESZYŃSKA z Cieszyna
      SHRUSTII z Gurgaonu - INDIE

      28 lipca - poniedziałek - g. 17.00

      HULAJNIKI z Milówki
      CZANTORIA z Ustronia
      LIMANOWIANIE z Limanowej
      GORGANY ze Lwowa - UKRAINA
      ZAGREB-MARKOVAC z Zagrzebia- CHORWACJA

      29 lipca - wtorek - g. 17.00

      STAROSĄDECZANIE ze Starego Sącza
      AEGEANFOLK z Antalyi - TURCJA
      ZAOLZI z Jabłonkowa
      ODROWĄZIANIE z Odrowąża Podhalańskiego
      PILSKO z Żywca

      30 lipca - środa - g. 17.00

      MAŁE HAJDUKI z Oświęcimia
      KRËBANE z Brus
      JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
      WILAMOWICE z Wilamowic
      I PICCIOTTI DA PURTEDDA z Agrigento - WŁOCHY

      31 lipca - czwartek - g. 17.00

      RÓWNICA z Ustronia
      LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej
      DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
      KĘTY z Kęt
      KRIVA REKA z Kosovskiej Kamenicy (Berivojce) - KOSOWO

      1 sierpnia - piątek - g. 17.00

      BESTWINA z Bestwiny
      MAŁY ŚLĄSK z Radzionkowa
      BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
      BYŁGARSKO CHORO z Sofii - BUŁGARIA
      QUAHUITL z Saltillo - MEKSYK

      2 sierpnia - sobota - g. 17.00

      KANAREJKA z Iljiczewska - Ukraina
      JAWOR z Lublina
      WISŁA z Wisły
      ZESPÓŁ IM. LUDWIKA ŁOJASA z Łopusznej
      BOJSZOWIANIE z Bojszów
      ŻYWCZANIE z Żywca

      3 sierpnia - niedziela - g. 17.00

      KLIMCZOK ze Szczyrku
      DOLINA DUNAJCA z Nowego Sącza
      ONDRASZEK ze Szczyrku
      MAGURZANIE z Łodygowic
      MLADOSŤ z Bańskiej Bystrzycy - SŁOWACJA
      KRESALA z Donostii-San Sebastián - HISZPANIA (KRAJ BASKÓW)
       
    • KOROWÓD ZESPOŁÓW
      Hotel Włókniarz, ul. Willowa, ul. Górska, ul. Beskidzka, estrada Skalite
      27 lipca - niedziela - g. 15.00



      ŻYWIEC

      amfiteatr Pod Grojcem


      45. FESTIWAL FOLKLORU GÓRALI POLSKICH

      26 lipca - sobota - g. 17.00

      MICHALCZOWA z Michalczowej
      GÓRALE ŁĄCCY z Łącka
      OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic
      LACHY z Nowego Sącza
      ZBYRCOK z Juszczyna
      PIENINY z Krościenka nad Dunajcem
      MAGURZANIE z Łodygowic
      AEGEANFOLK z Antalyi - TURCJA (poza konkursem)
      "Żywieckie suwakowanie" - koncert galowy orkiestry festiwalowej 9. Spotkań Puzonowych w Żywcu

      27 lipca - niedziela - g. 17.00

      BRENNA z Brennej
      PRZYSZOWIANIE z Przyszowej
      ZIEMIA ORAWSKA z Lipnicy Wielkiej
      NAWOJOWIACY z Nawojowej
      BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
      KONIAKÓW z Koniakowa
      gość TKB: TREBUNIE-TUTKI & TWINKLE BROTHERS

      28 lipca - poniedziałek - g. 18.00

      STAROSĄDECZANIE ze Starego Sącza
      WIERCHY z Milówki
      MSZALNICZANIE z Mszalnicy
      BIAŁCANIE z Białki Tatrzańskiej
      MYSTKOWIANIE z Mystkowa
      LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej
      KRESALA z Donostii-San Sebastián - HISZPANIA - KRAJ BASKÓW (poza konkursem)

      29 lipca - wtorek - g. 18.00

      BESTWINA z Bestwiny
      JUZYNA z Zawoi
      JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
      ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
      LIMANOWIANIE z Limanowej
      SPOD KICEK z Mordarki
      GORGANY ze Lwowa - UKRAINA (poza konkursem)
       
    • KONKURS GÓRALSKICH KAPEL, GRUP ŚPIEWACZYCH I SOLISTÓW
      26-29 lipca, g. 10.00, estrada na Rynku

      25. MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA FOLKLORYSTYCZNE

      30 lipca - środa - g. 18.00

      JAWOR z Lublina
      ŽEROTÍN ze Strážnic - CZECHY
      KRIVA REKA z Kosovskiej Kamenicy (Berivojce) - KOSOWO
      KRESALA z Donostii-San Sebastián - HISZPANIA (KRAJ BASKÓW)
      MUZSLA z Pásztó - WĘGRY
      KANAREJKA z Iljiczewska - Ukraina

      31 lipca - czwartek - g. 18.00

      MLADOST z Banja Luki - BOŚNIA I HERCEGOWINA
      BYŁGARSKO CHORO z Sofii - BUŁGARIA
      I PICCIOTTI DA PURTEDDA z Agrigento - WŁOCHY
      GROJCOWIANIE z Wieprza
      ARMENNER z Erywania - ARMENIA
      QUAHUITL z Saltillo - MEKSYK

      1 sierpnia - piątek - g. 18.00

      MLADOSŤ z Bańskiej Bystrzycy - SŁOWACJA
      RZESZOWIACY z Mielca
      ZAGREB-MARKOVAC z Zagrzebia- CHORWACJA
      SHRUSTII z Gurgaonu - INDIE
      AEGEANFOLK z Antalyi - TURCJA
      gość TKB: BAZOBANGA - koncert muzyki afrykańskiej

      2 sierpnia - sobota - g. 18.00

      koncert finałowy 25. MSF
      występy wszystkich zespołów uczestniczących w MSF
      ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom
      pokaz sztucznych ogni

      3 sierpnia - niedziela - g. 18.00

      ogłoszenie wyników 45. FFGP
      wręczenie nagród oraz występy laureatów
      ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca
       
    • KOROWÓD ZESPOŁÓW
      30 lipca - środa - g. 14.00, ul. T. Kościuszki, Rynek
       
    • KONCERTY KAPEL POLSKICH I ZAGRANICZNYCH
      30 lipca-3 sierpnia, g. 10.00, estrada na Rynku
       
    • TARGI SZTUKI LUDOWEJ
      26 lipca-3 sierpnia, g. 10.00-15.00, Rynek



      MAKÓW PODHALAŃSKI

      estrada Makowianka


      26 lipca - sobota - g. 17.00

      HULAJNIKI z Milówki
      ZIEMIA CIESZYŃSKA z Cieszyna
      ŻYWCZANIE z Żywca
      ŻEŃCY WIELKOPOLSCY z Nietążkowa
      DOLINA SOŁY z Oświęcimia
      GORGANY ze Lwowa - UKRAINA

      27 lipca - niedziela - g. 17.00

      GROJCOWIANIE z Wieprza
      RYBARZOWICE z Rybarzowic
      IWKOWIANIE z Iwkowej
      WILAMOWICE z Wilamowic
      DOLANIE z Gilowic
      BYŁGARSKO CHORO z Sofii - BUŁGARIA

      28 lipca- poniedziałek - g. 18.00

      ZAOLZI z Jabłonkowa
      NAWOJOWIACY z Nawojowej
      HAJDUKI z Oświęcimia
      KRIVA REKA z Kosovskiej Kamenicy (Berivojce) - KOSOWO
      I PICCIOTTI DA PURTEDDA z Agrigento - WŁOCHY

      29 lipca - wtorek - g. 18.00

      QUAHUITL z Saltillo - MEKSYK
      MYSTKOWIANIE z Mystkowa
      DUDOSKI i BIEROWIANIE z Jasienicy
      BOJSZOWIANIE z Bojszów
      WISŁA z Wisły

      30 lipca - środa - g. 18.00

      MŁODE OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic
      LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej
      RZESZOWIACY z Mielca
      MLADOST z Banja Luki - BOŚNIA I HERCEGOWINA
      AEGEANFOLK z Antalyi - TURCJA

      31 lipca - czwartek - g. 18.00

      BESTWINA z Bestwiny
      STAROSĄDECZANIE ze Starego Sącza
      MAZURY z Londynu
      SHRUSTII z Gurgaonu - INDIE
      KANAREJKA z Iljiczewska - Ukraina

      1 sierpnia - piątek - g. 18.00

      ZBYRCOCEK z Juszczyna
      DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
      KRËBANE z Brus
      MUZSLA z Pásztó - WĘGRY
      ARMENNER z Erywania - ARMENIA

      2 sierpnia - sobota - g. 17.00

      MLADOSŤ z Bańskiej Bystrzycy - SŁOWACJA
      BRENNA z Brennej
      ROMANKA z Sopotni Małej
      ZBYRCOK z Juszczyna
      ĆWIKLICE z Ćwiklic
      BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego

      3 sierpnia - niedziela - g. 17.00

      JAWORZE z Jaworza
      ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
      KOTARZANIE z Brennej
      JAWOR z Lublina
      ŽEROTÍN ze Strážnic - CZECHY
      ZAGREB-MARKOVAC z Zagrzebia- CHORWACJA
       
    • KIERMASZ TWÓRCZOŚCI LUDOWEJ
      obok estrady Makowianka
      poniedziałek-piątek, g. 18.00-21.00
      soboty i niedziele, g. 17.00-21.00



      OŚWIĘCIM

      estrada obok Oświęcimskiego Centrum Kultury


      26 lipca - sobota - g. 18.00

      BOJSZOWIANIE z Bojszów
      WIERCHY z Milówki
      KOTARZANIE z Brennej
      KRIVA REKA z Kosovskiej Kamenicy (Berivojce) - KOSOWO
      QUAHUITL z Saltillo - MEKSYK

      27 lipca - niedziela - g. 18.00

      ZAOLZI z Jabłonkowa
      PIENINY z Krościenka nad Dunajcem
      ŻYWCZANIE z Żywca
      ZAGREB-MARKOVAC z Zagrzebia- CHORWACJA
      KANAREJKA z Iljiczewska - Ukraina

      28 lipca - poniedziałek - g. 18.00

      KOZIANIE z Kóz
      SPOD KICEK z Mordarki
      DOLANIE z Gilowic
      AEGEANFOLK z Antalyi - TURCJA

      29 lipca - wtorek - g. 18.00

      ARMENNER z Erywania - ARMENIA
      MSZALNICZANIE z Mszalnicy
      ŻEŃCY WIELKOPOLSCY z Nietążkowa
      ZBYRCOK z Juszczyna

      30 lipca - środa - g. 18.00

      LIMANOWIANIE z Limanowej
      MLADOSŤ z Bańskiej Bystrzycy - SŁOWACJA
      MAZURY z Londynu
      SHRUSTII z Gurgaonu - INDIE

      31 lipca - czwartek - g. 18.00

      JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
      ODROWĄZIANIE z Odrowąża Podhalańskiego
      KRËBANE z Brus
      KRESALA z Donostii-San Sebastián - HISZPANIA (KRAJ BASKÓW)

      1 sierpnia - piątek - g. 18.00

      MŁODY ONDRASZEK ze Szczyrku
      JAWOR z Lublina
      ŽEROTÍN ze Strážnic - CZECHY
      HAJDUKI z Oświęcimia

      2 sierpnia - sobota - g. 18.00

      I PICCIOTTI DA PURTEDDA z Agrigento - WŁOCHY
      RYBARZOWICE z Rybarzowic
      DOLINA DUNAJCA z Nowego Sącza
      MAŁY ŚLĄSK z Radzionkowa
      ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca

      3 sierpnia - niedziela - g. 18.00

      ZESPÓŁ IM. LUDWIKA ŁOJASA z Łopusznej
      MLADOST z Banja Luki - BOŚNIA I HERCEGOWINA
      RZESZOWIACY z Mielca
      BYŁGARSKO CHORO z Sofii - BUŁGARIA
      MUZSLA z Pásztó - WĘGRY
       
    • koncert zespołu VOŁOSI
      25 lipca - piątek - g. 20.00
      estrada obok Oświęcimskiego Centrum Kultury



      JABŁONKÓW


      67. Gorolski Święto

      1 sierpnia - piątek - Lasek Miejski

      "Nie jyny z naszi dzichty" - przegląd instrumentalistów, śpiewaków i gawędziarzy
      g. 18.00 "Pójczie haw gazdowie" - wykonawcy ze Śląska Cieszyńskiego, gawędziarze, laureaci 16. Międzynarodowego Konkursu Muzyki i Pieśni im. St. Hadyny oraz ROZMARYNEK z Jabłonkowa i Bukowca, CIMBÁLOVÁ MUZIČKA VALÁŠEK z Kozlovic - CZECHY, JETELINKA z Jaworzynki, VAJČOVSKÁ MUZIČKA A DIEVČENSKÁ SKUPINA z Hornego Vadičova - SŁOWACJA
      g. 19.00 ORAVAN z Niżnej - SŁOWACJA
      g. 19.30 "Był tu jedyn gajdosziczek"
      TROMBITÁŠI ŠTEFÁNIKOVCI z Nimnicy - SŁOWACJA, CIMBÁLOVÁ MUZIKA KOTCI z Frydlantu nad Ostrawicą - CZECHY, GUROL'SKO MUZYKA ZBUJE z Kieżmarku - SŁOWACJA, WIYRCHOWIANIE z Bukowiny Tatrzańskiej, KRIVA REKA z Kosovskiej Kamenicy (Berivojce) - KOSOWO, JANUSZ PRUSINOWSKI TRIO
      g. 21.00 program przedstawiający kosowski rok obrzędowy w wykonaniu zespołu KRIVA REKA
      g. 22.00 "Muzykula" - góralskie muzykowanie przy watrze

      2 sierpnia - sobota - Lasek Miejski

      g. 15.00 TORKA z Jabłonkowa, LIPKA z Bukowca, MŁODE OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic, MAZURY z Londynu, KORDULKA ze Starego Poddvorova - CZECHY, gawędziarze oraz laureaci konkursu Zpěváček 2014, AEGEANFOLK z Antalyi - TURCJA, ZIEMIA BYDGOSKA z Bydgoszczy, ORAVAN z Niżnej - SŁOWACJA, GÓROLE z Mostów k. Jabłonkowa, ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO UNIWERSYTETU MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ z Lublina
      g. 19.00 "Karnawał gorolski" - zabawa taneczna

      3 sierpnia - niedziela - Rynek i Lasek Miejski

      g. 9.30 "Grani na Rynku"
      g. 10.30 nabożeństwo ekumeniczne - kościół pw. Bożego Ciała
      g. 12.00 korowód zespołów (Rynek, Lasek Miejski)
      g. 13.00 uroczysta inauguracja, występ połączonych chórów: GOROL z Jabłonkowa, MELODIA z Nawsia, PRZEŁĘCZ z Mostów k. Jabłonkowa
      "Starzikowe urodziny" - program z okazji 100. urodzin Władysława Niedoby - Jury spod Grónia
      OLZA z Czeskiego Cieszyna, BŁĘDOWICE z Hawierzowa-Błędowic, SUSZANIE z Suchej Górnej, OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic, BYSTRZYCA, ŁĄCZKA z Bystrzycy, NOWINA, GOROL, TORKA, ZAOLZI, ZAOLZIOCZEK, JACKOVÉ z Jabłonkowa, ARMENNER z Erywania - ARMENIA, gawędziarze oraz laureaci konkursu Zpěváček 2014, QUAHUITL z Saltillo - MEKSYK, ORAVAN z Niżnej - SŁOWACJA, ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO UNIWERSYTETU MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ z Lublina, ČAROVNÉ OSTROHY z Bratysławy - SŁOWACJA
      g. 19.00 "Karnawał gorolski" - zabawa taneczna



      ISTEBNA


      26 lipca - sobota - g. 18.00

      KONIAKÓW i MAŁY KONIAKÓW z Koniakowa
      PILSKO z Żywca
      BYŁGARSKO CHORO z Sofii - BUŁGARIA
      SHRUSTII z Gurgaonu - INDIE
      zabawa taneczna

      27 lipca - niedziela - g. 17.00

      ISTEBNA z Istebnej
      MICHALCZOWA z Michalczowej
      ZBYRCOK z Juszczyna
      KRESALA z Donostii-San Sebastián - HISZPANIA (KRAJ BASKÓW)
      MLADOST z Banja Luki - BOŚNIA I HERCEGOWINA
      zabawa taneczna
       
    • KOROWÓD ZESPOŁÓW
      27 lipca - niedziela - g. 16.00
      Istebna Tartak, estrada Pod Skocznią



      UJSOŁY


      36. Wawrzyńcowe Hudy
      estrada w Ujsołach

      2 sierpnia - sobota - g. 16.00

      KRESALA z Donostii-San Sebastián - HISZPANIA (KRAJ BASKÓW)
      QUAHUITL z Saltillo - MEKSYK
      ISTEBNA z Istebnej
      ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
      JUHAS z Ujsół

      3 sierpnia - niedziela - g. 16.00

      KRIVA REKA z Kosovskiej Kamenicy (Berivojce) - KOSOWO
      KRËBANE z Brus
      KANAREJKA z Iljiczewska - Ukraina
      SHRUSTII z Gurgaonu - INDIE
      MŁODE JUHASY z Ujsół



      BIELSKO-BIAŁA


      Prezentacje zespołów zagranicznych
      GALERIA SFERA, ul. Mostowa 5


      28 lipca - poniedziałek - g. 16.00

      KANAREJKA z Iljiczewska - Ukraina

      29 lipca - wtorek - g. 16.00

      BYŁGARSKO CHORO z Sofii - BUŁGARIA

      30 lipca - środa - g. 16.00

      QUAHUITL z Saltillo - MEKSYK

      31 lipca - czwartek - g. 16.00

      ZAGREB-MARKOVAC z Zagrzebia- CHORWACJA

      1 sierpnia - piątek - g. 16.00

      KRESALA z Donostii-San Sebastián - HISZPANIA (KRAJ BASKÓW)

     

    «« | « | 1 | » | »»

    Zobacz także

    • sorcier
      26.07.2014 14:38
      W tym wypadku oczywiście na relację telewizyjną lub choćby radiową nie ma co liczyć - (kogo tam obchodzi takie wydarzenie kulturalne). Dobrze, że chociaż blisko - można samemu pojechać i zobaczyć. Polecam.
    Komentowanie dostępne jest tylko dla .

    Reklama

    przewiń w dół