• facebook
 • rss
 • "Proboszczowie" z gitarami

  Urszula Rogólska

  dodane 22.02.2014 09:24

  - To element naszych przygotowań do kanonizacji papieża Polaka - mówi ks. Stanisław Budziak, proboszcz parafii z niezwykłą historią, do której zawitają muzycy w koloratkach.

  W niedzielę 23 lutego, po Mszy św. o 18.00, zespół "Proboszczów" wystąpi w kościele św. Józefa na bielskim os. Złote Łany z koncertem dedykowanym bł. Janowi Pawłowi II. Będzie można usłyszeć najpopularniejsze piosenki religijne z lat 70. i 80. ub. wieku w rockowych aranżacjach.

  Ks. Marek Bandura, proboszcz z Buczkowic, i jego koledzy z archidiecezji krakowskiej - ks. Roman Świerkosz, ks. Wawrzyniec Gut i o. Roland Pancerz OFM - to główny skład zespołu muzycznego "Proboszczowie". Gra z nimi także Grzegorz Górkiewicz, członek Skaldów. W składzie są księża, którzy wstąpili do krakowskiego seminarium w roku wyboru Jana Pawła II na Stolicę Apostolską.

  Nieprzypadkowo trafią na Złote Łany.

    Tablica upamiętniająca historię parafii i kościoła na Złotych Łanach
  Urszula Rogólska /GN
  - To element naszych przygotowań do kanonizacji papieża Polaka - mówi ks. Budziak. - Od stycznia, w każdą trzecią niedzielę miesiąca po Ewangelii, w kościele odtwarzamy homilie z papieskich pielgrzymek do Polski. Słyszeliśmy już te ze Skoczowa z 1995 r. i Westerplatte z 1987 r. Pomyślałem, że to ważne, żeby ludzie - zwłaszcza młodzi - słyszeli żywy głos papieża. Szczycimy się wielkim rodakiem, ale bardzo ważne jest, żebyśmy znali i żyli jego nauczaniem.

  Jak podkreśla ks. Budziak, Złote Łany to ważne miejsce w biografii Jana Pawła II. - Kiedy zmarł Jan Paweł I, kard. Karol Wojtyła wizytował tę parafię. Kościoła jeszcze wtedy nie było. Spotkania odbywały się w kaplicy sióstr Córek Bożej Miłości i w prywatnym domu na osiedlu, gdzie prowadzono katechizację. Wizytację musiał przerwać, by pojechać na konklawe... A wrócił już jako papież. W czasie wizyty w 1995 roku, w drodze do Żywca, błogosławił Złote Łany...

  Wstęp na koncert bezpłatny!

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół