• facebook
 • rss
 • Post i modlitwa za Ukrainę

  Urszula Rogólska

  dodane 20.02.2014 22:13

  Mieszkańcy Bielska-Białej - twórcy witryny www.postapostolski.pl - proszą: wesprzyjmy Ukraińców postem i modlitwą w kolejne dni od piątku 21 lutego do końca miesiąca.

  - Oglądając i słuchając w mediach o tragicznych wydarzeniach, które mają miejsce na Ukrainie, doszliśmy do wniosku, że możemy i powinniśmy się zaangażować w pomoc Ukrainie jak tylko potrafimy - mówi Benon Wylegała, inicjator powstałej w 2010 roku witryny: www.postapostolski.pl - Jednocześnie dzisiaj polscy biskupi zaapelowali o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Kościół zachęca też do podjęcia postu w intencji pokojowego rozwiązania konfliktu.

  Ogólnopolskim dniem modlitwy i postu za Ukrainę będzie piątek 28 lutego br. "Prosimy dobrego Boga, aby to wezwanie do modlitewnej solidarności zaowocowało mimo wszystko pokojowym rozwiązaniem dramatycznego konfliktu. Braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary, a rodzinom poległych pragniemy wyrazić słowa serdecznego współczucia" - napisali autorzy apelu.

  - Z uwagi na misyjny charakter naszej witryny, która promuje ideę modlitwy postnej, w odpowiedzi na apel prezydium Konferencji Episkopatu Polski, zachęcamy, aby szczególnie w tym dniu podjąć post w szerokim tego słowa rozumieniu - dodaje Benon Wylegała. - Prosimy zatem, aby ten dzień zaznaczyć w kalendarzu po uprzednim zalogowaniu się TUTAJ. Zachęcamy jednak, aby trud postny podjąć już w najbliższy piątek, natomiast 28 lutego niech będzie tym szczególnym dniem, w którym wszyscy zjednoczymy się trwając na modlitwie.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół