• facebook
 • rss
 • Zobacz "Największy z cudów"

  Urszula Rogólska

  dodane 19.02.2014 10:46

  Filmowy Ruch Ewangelizacyjny zaprasza na kolejne spotkanie z niezwykłym obrazem. Tym razem - animowany film o Mszy Świętej. Animowany, ale dla wszystkich!

  Na dużym ekranie w kościele św. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej (u księży pallotynów, obok Szpitala Wojewódzkiego) film będzie można zobaczyć w sobotę 22 lutego ok. godz. 18.45 (po Mszy Świętej o godz. 18.00).

  Trwający 70 minut animowany film pełnometrażowy wyprodukowali twórcy takich obrazów jak “Epoka lodowcowa” czy “Cristiada”. Jak mówią oni sami, film daje nowe spojrzenie na cud, jakim jest Msza Święta.

  Wstęp wolny! W imieniu organizatorów - serdecznie zapraszamy!

  Fabuła skupia się na trzech osobach, które spotykają się na tej samej Mszy Świętej - trafiają tu z powodu życiowych kryzysów, z jakimi walczy każdy z nich.

  Poranieni

  Jedną z bohaterek jest Monika, młoda wdowa, która robi wszystko, aby utrzymać siebie, syna Diega i dom. Żyje w ciągłym napięciu. Problemy finansowe powodują ogromny stres. Ale jego źródło leży znacznie głębiej - tak naprawdę nie pogodziła się ze śmiercią męża. Cierpi z powodu depresji, która uniemożliwia jej dostrzeżenie, że ma dla kogo żyć - ma syna.

  Drugim bohaterem jest pan Chem, kierowca autobusu miejskiego, który otrzymuje wiadomość, że jego dziecko choruje na raka i nie ma nadziei na wyzdrowienie. Chem reprezentuje ludzi niewierzących. Myśli, że jeśli się komuś pomaga, to w zamian za to powinno się od razu otrzymać nagrodę.

  Jest człowiekiem, który uważa, że nic nie może zdestabilizować życia jego rodziny. Kiedy jednak ma to miejsce, traci kontrolę nad sobą. Jego racjonalne i powierzchowne podejście do życia czyni go sceptycznym wobec jakiegokolwiek cudu.

  Trzecia historia to opowieść o starszej pani Caty, która stoi u kresu życia i czuje, że wszystko się dla niej skończyło. Pani Cata reprezentuje ludzi w podeszłym wieku, którzy wkrótce muszą stanąć przed Panem Bogiem. Traci kontakt z otoczeniem i poszukuje już tylko wiecznego pokoju.

  Dla całej trójki Msza Święta nie jest dla nich niczym nowym, ale nie są w stanie zrozumieć jej prawdziwego znaczenia. Pomoc przychodzi ze strony aniołów stróżów, którzy pozwalają bohaterom pojąć walkę dobra ze złem i cudowny triumf wiary, który unaocznia się podczas każdej Eucharystii. To, czego doświadczą w trakcie tej Mszy Świętej, zmieni ich życie na zawsze.

  Dzięki swoim aniołom, bohaterowie zaczynają rozumieć słowa papieża Benedykta XVI, które znalazły się w wywiadzie "Światło Świata", jaki przeprowadził z nim niemiecki dziennikarz Peter Seewald: "Tu dzieje się coś wyjątkowego. On tu jest. Ten, przed którym padamy na kolana!".

  Podczas Mszy modlimy się pośród tysięcy aniołów. Święty Jan Chryzostom powiedział: "Kiedy odprawiana jest Msza Święta, sanktuarium wypełnione jest niezliczoną liczbą aniołów, które uwielbiają Świętą Ofiarę oddawaną na ołtarzu.

  Oprócz aniołów stróżów wiernych, przy Mszy obecne są tysiące duchów, które z namaszczeniem chwalą swojego Boga i Pana".

   

  Największy z Cudów zwiastun [PL]1080p
  FT Films Dystrybutor

  «« | « | 1 | 2 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół