• facebook
 • rss
 • Biskup stawia na młodych

  Ks. Jacek M. Pędziwiatr

  dodane 17.02.2014 11:50

  W sobotę 22 lutego o 10.00 ruszają w diecezji przygotowania do Światowych Dni Młodzieży.

  - Czas najwyższy rozpocząć wielorakie przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w Krakowie w 2016 r. - pisze w najnowszym liście bp Roman Pindel. Tematem pisma jest młodzież, zaś adresatami listu - księża. Wszyscy księża, bez względu na funkcję i wiek.

  - Niezależnie od wieku duszpasterza możliwa jest praca z młodymi ludźmi, tym bardziej jeżeli odwołamy się do pozostających w parafii animatorów i liderów istniejących grup - pisze biskup ordynariusz i zaprasza na pierwsze spotkanie przedstawicieli czy animatorów obecnych i przyszłych grup młodzieżowych. Spotkanie odbędzie się w sobotę 22 lutego o 10.00 w gmachu Kurii Diecezjalnej w Bielsku-Białej, przy ul. Żeromskiego 5. Jego celem będzie konstrukcja ekip księży i młodych ludzi, którzy w parafiach będą animować przygotowania duchowe do ŚDM.

  - Zabierzcie się do roboty - można wyczytać między wierszami biskupiego listu, bowiem autor wyprzedza mogące pojawić się wątpliwości personalne i proponuje, żeby kapłanom pomogli ludzie dorośli, w sile wieku, którzy niegdyś byli mocno związani z duszpasterstwem młodzieży.

  - Jeszcze raz ponawiam prośbę, by odszukać i zaproponować bliższą współpracę młodym ludziom, należącym aktualnie lub niegdyś do wspólnot młodzieżowych czy ruchów - pisze bp Roman Pindel. - Ci, którzy sami już przeszli przez pewną formację w Kościele, mogą dać świadectwem życia swojemu lub już młodszemu pokoleniu. Dać świadectwo umiłowania i zaangażowania w Kościele. Może warto zorganizować tego typu spotkanie jak to, o którym słyszałem, a które miało miejsce w parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej (Leszczynach), które zgromadziło pełny kościół młodych, którzy przeszli formację oazową w tej parafii na przestrzeni ponad 30 lat. Stało się to spotkanie okazją do pytania o ich dzisiejsze zaangażowanie w Kościele.

  Sprawdź stronę www.duszpasterstwomlodych.pl.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół