• facebook
 • rss
 • Zmarła Danuta Jakubowska

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 17.02.2014 12:20

  Zawsze wspierała związane z Groniem Jana Pawła II inicjatywy swego męża - Stefana. To ona była autorką słów umieszczonych na ołtarzu górskiej kaplicy: "Jest nas troje: Bóg, góry i ja".

  W wieku 75 lat zmarła Danuta Jakubowska, była działaczka PTTK, a także współinicjatorka budowy i opiekunka sanktuarium górskiego na Groniu Jana Pawła II.

  Turyści i pielgrzymi, przybywający na Groń, pamiętają ją świetnie, bo zawsze towarzyszyła ważnym wydarzeniom w tym miejscu.

  Tak było od początku narodzin inicjatywy ogólnopolskich rajdów górskich "Szlakami Jana Pawła II", które organizowała wraz z mężem.

  Wspólnie też podjęli wysiłek organizacji konkursów poezji religijnej, w których byli też fundatorami.

  Razem postanowili  najpierw zbudować na Groniu krzyż "Ludziom Gór". W jego podstawie wmurowane zostały kamyki, które przywieźli ze wspólnych wypraw górskich i pielgrzymek do sanktuariów całej Europy.

    Śp. Danuta Jakubowska z mężem Stefanem w imieniu Grupy Modlitewnej z Gronia składa życzenia bp. Rakoczemu
  Alina Świeży-Sobel /GN
  Przez lata angażowali się w największe dzieło: budowę kaplicy na Groniu Jana Pawła II, a także zabiegali o postawienie budynku zakrystii i dobudowanie dzwonnicy, postawienie plenerowych stacji Drogi Krzyżowej i kapliczek, budowę ogrodzenia terenu i wiele innych gospodarskich przedsięwzięć związanych z tym miejscem. Wspólnie przygotowywali pielgrzymki i uroczyste nabożeństwa z udziałem kardynałów i biskupów, którzy odwiedzali Groń.

  Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 18 lutego o 15.00 w kaplicy na cmentarzu w Andrychowie.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół