• facebook
 • rss
 • "Camino" - z żywieckimi rowerzystami

  Urszula Rogólska

  dodane 07.02.2014 10:05

  Na spotkanie "Moje Camino" zapraszają uczestnicy projektu "Rozkręć wiarę", którzy w lipcu wyruszą na rowerach z Żywca do Fatimy (i Maroka) przez Santiago de Compostela.

  W niedzielę 20 lipca  br. o czwartej rano wyruszą sprzed żywieckiej konkatedry Narodzenia NMP, by tego dnia pokonać 200 km w stronę Bratysławy. Na rowerach. A przed nimi będzie jeszcze... 4 tys km!

  W 2011 r. jechali ze Świnoujścia do Wilna. Rok później - już po raz pierwszy od progów własnych domów - z Żywca do Istambułu.

  Przed rokiem "Rozkręcali Wiarę" na dobre - dwoma różnymi trasami pojechali na rowerach do Rzymu. Z ks. Grzegorzem Kierpcem jechała Drużyna G, a z ks. Piotrem Niemczykiem - rowerzyści NiemTeamu. Dodatkowo ich śladem ruszył Praybus - samochód modlitewny, którego zadaniem było dowiezienie intencji modlitewnych, tych, którzy zostali w kraju, na grób błogosławionego Jana Pawła II.

  W tym roku poprzeczkę zawiesili sobie jeszcze wyżej - głównym celem będzie Fatima. Ponad 4 tys. kilometrów przez Europę.

  Ale Drużyna G i Praybus chcą jeszcze przedłużyć swoje ewangelizacyjne zadanie - pojadą do głównego celu - do Fatimy, ale stamtąd jeszcze do marokańskiego Tangeru. Trasa będzie liczyć 4200 km. Począwszy od Lourdes rowerzyści przejadą 800 km Szlakiem Jakubowym, zwanym Camino de Norte.

  Przygotowania - te fizyczne i duchowe - trwają nieustannie. Jednym z nich będzie także comiesięczny cykl, który rozpoczyna się w sobotę 8 lutego. Gośćmi pierwszego spotkania "Rozkręć Wiarę" pt. "Moje Camino", będą piesi pielgrzymi, którzy pokonali pieszo 3 tys. km do grobu św. Jakuba - Małgorzata Kunicka i Klaudia Handzel oraz lekarz ortopeda - Mariusz Ładoś.

  - Nasza rowerowa pielgrzymka będzie długa (35 dni) i trudna, bowiem wymaga tego intencja - mówi ks. Grzegorz Kierpiec. - Jest częścią trwającego cały rok projektu "Rozkręć Wiarę" (dodajemy jedno słowo: "Rozkręć Wiarę z Nadzieją"), pragną modlić się tym razem za wszystkich tych, którzy mają problem z wiarą. Począwszy od ludzi, którzy przeżywają trudności, poprzez agnostyków, szukających Prawdy, przeżywających załamania wiary, złamanych moralnie i duchowo przez zgorszenia w Kościele, apostatów, a skończywszy na ateistach teoretycznych i tych praktycznie wojujących z Kościołem. Nadzieja, o którą woła św. Piotr w obliczu cierpienia, załamania wiary – staje się dla nas tym, co ożywia Kościół w obliczu dramatu zgorszenia. Dlatego modlimy się i pielgrzymujemy fizycznie i duchowo po Nadzieję, którą chcemy uzasadniać, każdemu kto zapyta: Gdzie jest Bóg?

   

  Plan spotkania "Moje Camino" - 8 lutego:


  18.00 – Msza Święta w katedrze Narodzenia NMP w Żywcu
  19.00 – wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu
  19.30 – spotkanie z pielgrzymami w Auli Domu Katolickiego

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół