• facebook
 • rss
 • Lipnik zaprasza tych z bliska i daleka

  Urszula Rogólska

  dodane 14.01.2014 00:41

  Jesteście grupą, wspólnotą przy parafii; chcecie razem wyjechać, spędzić wyjątkowy czas - przez dzień, weekend, a może kilka dni - np. w czasie ferii? Dzwońcie do księdza Adama!

  - Wiele grup upodobało sobie już to miejsce - mówi ks. Adam Bieniek kierownik Jubileuszowego Centrum Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej w Bielsku-Białej Lipniku. - Jest wśród nich m.in. Diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji w tym zaplanowała u nas dziewięć weekendowych kursów. Chociaż to dopiero styczeń, przez całe wakacje - jak co roku - aż do 15 sierpnia zarezerwowali sobie u nas miejsce ministranci archidiecezji katowickiej. Także wspólnoty neokatechumenalne organizują tu swoje konwiwencje. Tym serdeczniej więc zapraszam każdą wspólnotę, każdą grupę z parafii - żeby odkryła to miejsce jako szansę swojego rozwoju. Będąc wikarym, nieraz widziałem, jak działa na grupę taki pobyt - nawet jeśli to tylko wyjazd z jednego końca Bielska na drugi. Grupa, która spędzi ze sobą więcej czasu, zintegruje się, razem coś stworzy na wyjeździe - zupełnie inaczej funkcjonuje.

  Jubileuszowe Centrum Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej powstało w roku 2002 z myślą o wszystkich, którzy szukają miejsca do przeżycia kilku dni z dala od codziennego zgiełku. Jest ono bazą rekolekcyjno-wypoczynkową, otwartą dla każdej grupy zarówno pod opieką duszpasterza, jak i poszukującej możliwości realizacji własnego programu we współpracy z kierownikiem ośrodka.

  Lipnicka placówka jest przystosowana przede wszystkim jako ośrodek dla dzieci i młodzieży. Dysponuje 48 miejscami noclegowymi (pokoje są 10, 6, 5, i 2 osobowe). W środku jest kaplica, a wokół - przyjazne otoczenie - z zadaszoną altaną, ogrodem z ławeczkami, boiskiem do siatkówki (wkrótce powstanie też większe, tuż za budynkiem na usypanej skarpie). Ale znakomicie czują się tu też dorośli.

  - Chodzi o to, żeby stworzyć atmosferę; żeby ludzie chcieli tu przyjeżdżać na dni skupienia, na rekolekcje - mówi ks. Adam. - Choć to ośrodek położony w mieście, to jednak w ciszy, na uboczu. Tu można odpocząć, spokojnie pomyśleć tylko o tym, że mam się spotkać z Panem Bogiem.

  Jak mówi szef lipnickiego ośrodka, jego marzeniem jest, żeby to miejsce tętniło życiem. - Ono żyje dzięki ludziom, którzy tu przyjeżdżają. A dzięki nim, mogą przyjeżdżać następni. To taka nasza wspólna sprawa - Caritas opiekuje się tym miejscem, ale on ma służyć każdemu.

  Kontakt z Jubileuszowym Centrum Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej: ul. Polna 31, 43-305 Bielsko-Biała, tel. 33 8297500 www.centrumcaritas.pl, email: biuro@centrumcaritas.pl
  Dojazd od dworca PKS i PKP
  autobusami MZK - linia 13, 35S i 35L
  Kierownik ośrodka: ks. Adam Bieniek: email: ks.adam.bieniek@gmail.com

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół