• facebook
 • rss
 • Pozazdrościli koleżankom

  Urszula Rogólska

  dodane 13.01.2014 23:40

  O ambitnej Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt słyszała już niemal cała Polska. Zapału do walki pozazdrościli im koledzy. Powstała pierwsza drużyna męska piłki ręcznej na Żywiecczyźnie!

  Pełne niespodzianek przetasowania w tabeli i niecodzienni goście: piłkarze SMS Olipijczyka Żywiec oraz... trener rosyjskich kolarzy górskich! Kibice w Łodygowicach na pewno się nie nudzili!

  Już sam początek kolejnego turnieju Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt w Łodygowicach zwiastował, że będzie wiele emocji. W pierwszym meczu Łodygowice pokonały faworyzowaną ekipę LKS Orzeł Łękawica. Wtedy jeszcze dziewczęta z Łękawicy nie wiedziały, że tym meczem pogrzebały sobie szansę na tytuł mistrza pierwszej rundy. Potem szansę straciła Bystra Team Ciapki przegrywając z PTG Sokół w Gminie Czernichów i remisując z LKS Orzeł Łękawica. To wszystko skrzętnie wykorzystała ekipa z Żywca, która, pomimo remisu z Łodygowicami, sięgnęła po tytuł mistrza pierwszej rundy, podobnie jak było to przed rokiem.

  Ten turniej był jednak wyjątkowy z innych powodów. W jego trakcie zaprezentowana została drużyna SMS Olimpijczyk Żywiec.

  - To pierwsza męska drużyna szczypiorniaka na Żywiecczyźnie, którą trenuje Monika Budzicka. Już w połowie lutego wystartuje w III Lidze Śląskiej. Potem na jej bazie tworzona będzie drużyna juniorów, która wystartuje w młodzieżowej Lidze Śląskiej od września. Drużyna oparta będzie na Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Olimpijskich w Żywcu – mówi Paweł Szczotka, rzecznik prasowy Śląskiego Związku Piłki Ręcznej. - Placówka ta jako pierwsza na Żywiecczyźnie otwiera od września profil piłki ręcznej dla chłopców. Warto jednak dodać, że będzie ona nadal prowadzić piłkę ręczną dla dziewcząt i we wrześniu żeńska drużyna zagra w Lidze Śląskiej Juniorek oraz w Podbeskidzkiej Lidze Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt

  Na turnieju w Łodygowicach pojawił się także trener kadry narodowej Rosji w kolarstwie górskim - Marek Galiński! To najbardziej utytułowany polski kolarz górski i trener Mai Włoszczowskiej. Jego wizyta w Łodygowicach to oczywistość - jest także współwłaścicielem Niepublicznego LO SMS Sportów Olimpijskich w Żywcu.

  Turnieju w Łodygowicach, rozgrywano w ramach jubileuszu 85-lecia Śląskiego Związku Piłki Ręcznej pod honorowym patronatem wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka.

  Tabela PLA

  1. Żywiec

  2. LKS Orzeł Łękawica

  3. Twardorzeczka

  4. PTG Sokół w Gminie Czernichów

  5. Bystra Team Ciapki

  6. Łodygowice

  7. System S Węgierska Górka

  8. Team Jeleśnia

  9. GimBystra

  10. Ujsoły

  11. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała

  12. Wieprz

  13. PKS Olimpijczyk Gilowice

  14. Koszarawa

  15. Świnna

  16. Milówka

  17. Młoda Koszarawa

  18. Ślemień

  19. Rajcza

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • Maluczki
   30.04.2012 21:22
   Jaki świadek, takie świadectwo!
  • Maciej
   30.04.2012 22:08
   Wypowiedź Bp Pieronka bardzo " teologiczna".
   Na takie słowa nie potrzeba być kapłanem.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   przewiń w dół