Nowy numer 21/2018 Archiwum

Finał międzynarodowej "Pastorałki Żywieckiej"

Grand Prix międzynarodowego przeglądu kolędniczego - za kultywowanie tradycyjnej formy muzykowania i przekazywanie tradycji dzieciom - otrzymał zespół "Ziemia Suska".

Kilkudziesięciu wykonawców wśród nich m.in.: soliści, kapele i zespoły folklorystyczne, wystąpiło podczas tegorocznej edycji "Pastorałki Żywieckiej".

IX Międzynarodowy Przegląd Kolęd i Pastorałek odbywał się od 10 do 12 styczna. 10 i 11 stycznia w Miejskim Centrum Kultury przygotowano przesłuchania konkursowe, a najlepszych wykonawców kolęd i pastorałek można było usłyszeć 12 stycznia podczas koncertu finałowego.

Grand Prix tegorocznej "Pastorałki Żywieckiej" przyznano "Ziemi Suskiej".

Patronat honorowy nad konkursem sprawowali: ks. infułat Władysław Fidelus, proboszcz parafii konkatedralnej Narodzenia NMP, Andrzej Zieliński - starosta żywiecki i Antoni Szlagor - burmistrz Żywca.

Podczas koncertu finałowego w Miejskim Centrum Kultury, jako gość specjalny wystąpił Chór Camerata z Trzyńca w Czechach.

Jury w składzie: Bożena Stolarczyk, Czesław Węglarz, Zbigniew Wałach wysłuchało wszystkich zgłoszonych programów, w sześciu regulaminowych kategoriach, z podziałem na pięć kategorii wiekowych. Komisja postanowiła przyznać Grand Prix oraz - za kolejne trzy pierwsze miejsca - Złote, Srebrne i Brązowe Gwiazdy Betlejemskie.

A oto lista nagrodzonych:

Grand Prix - ZIEMIA SUSKA

 

W kategorii: Chóry

Kategoria wiekowa: szkoły średnie i dorośli

I miejsce -  GLORIAM DEI

II i III miejsce -  nie przyznano

 

Kategoria Zespoły folklorystyczne

Kategoria wiekowa: szkoły podstawowe, klasy I – III

I miejsce – Dziecięcy Zespół Regionalny MALI GROJCOWIANIE i Dziecięcy Zespół Regionalny MAŁA ZIEMIA SUSKA

II miejsce – Zespół Regionalny JAFERKI

III miejsce – nie przyznano

 

Kategoria wiekowa: szkoły podstawowe, klasy IV – VI

I miejsce – MŁODZI PRZYŁĘKOWIANIE

II miejsce – Zespół Regionalny HAJDUKI

III miejsce - nie przyznano

 

Kategoria wiekowa: gimnazja

I miejsce – Dziecięcy Regionalny Zespół MAŁY HAŚNIK

II miejsce – nie przyznano

III miejsce – Zespół Folklorystyczny GÓRALSKIE NUTKI

 

Kategoria wiekowa: szkoły średnie i dorośli

I miejsce – Zespół Regionalny ZIEMIA SUSKA

II miejsce – Zespół Pieśni i Tańca HOLAN

III miejsce – nie przyznano

 

W kategorii: Kapele ludowe i folkowe

Kategoria wiekowa: gimnazja

I miejsce – KAPELA BESKIDEK

II miejsce – KAPELA MŁODYCH Z KOSZARAWY BYSTREJ

III miejsce – nie przyznano

 

Kategoria wiekowa: szkoły średnie i dorośli

I miejsce – nie przyznano

II miejsce – BESKIDZCY TRUBADURZY

III miejsce –  nie przyznano

 

W kategorii: Zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne

Kategoria wiekowa: przedszkola

I miejsce – PRZEDSZKOLE NR 9 Z ŻYWCA

II i III miejsce – nie przyznano

 

Kategoria wiekowa: szkoły podstawowe, klasy I – III

I miejsce – WŁÓCZYKIJE – GRUPA MŁODSZA

II i III miejsce –  nie przyznano

 

Kategoria wiekowa: szkoły podstawowe, klasy IV – VI

I miejsce – SMYRECKI Z LALIK

II i III miejsce - nie przyznano

 

Kategoria wiekowa: gimnazja

I miejsce –  ZESPÓŁ WOKALNY Z MIĘDZYBRODZIA BIALSKIEGO

II i III miejsce –  nie przyznano

 

Kategoria wiekowa: szkoły średnie i dorośli

I miejsce – WŁÓCZYKIJE – GRUPA MŁODZIEŻOWA

II miejsce – SET SOULS, MAIDELS

III miejsce – ZESPÓŁ WOKALNY ZSEG W ŻYWCU, HAMER BAND

« 1 2 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma