• facebook
 • rss
 • Zrób porządki w swoim sercu

  Urszula Rogólska

  dodane 07.12.2013 13:13

  Nie straszny im huragan Ksawery. W adwentową sobotę ewangelizacyjna wspólnota "Franscesco Team" z Rychwałdu znów odważnie wyszła na ulice Żywca.

   "Jutro niedziela - spotkaj się z Jezusem" i "Pan blisko jest - oczekuj Go" - transparenty z takimi napisami mogli zobaczyć mieszkańcy Żywca, którzy w sobotnie przedpołudnie wybrali się na przedświąteczne zakupy. Ewangelizacyjna grupa "Francesco Team", spotykająca się we Fraternii Franciszkańskiej w Rychwałdzie, znów wyszła na ulice Żywca, by wszystkim mówić o Jezusie. Samochody zwalniały, przechodnie przystawali, a oni - dziarsko maszerowali przez miasto, obok największych sklepów. Zainteresowanym mówili, kim są i skąd pomysł ich akcji.

  - We wspólnocie dzieliliśmy się między sobą naszym doświadczeniem przeżywania czasu Adwentu - czasu oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Tymczasem dokoła nas te dni, to czas gorączki zakupów, sprzątania, przygotowywania wszystkiego tak, by po ziemsku było bardzo pięknie - mówi Joanna Mazurek z "Francesco Team". - My chcielibyśmy zachęcić wszystkich, żeby popatrzeć też w swoje serce, też tam zrobić porządek, powymiatać, co niepotrzebne. Chcielibyśmy tymi naszymi przemarszami przez miasto zaprosić do refleksji adwentowej.

  - Może to nic nadzwyczajnego - cóż to takiego przemaszerować przez miasto z wypisanym krótkim hasłem? - dodaje Seweryn Mazurek - Ale do nas kiedyś tam też w ten sposób docierały informacje o Bogu. Ktoś nam w krótkim słowie powiedział o Nim. Słowo Boże w nas pracowało i daje owoc.

  - Nie do nas należą owoce tego, co robimy - mówi Piotr Kurek. - Ja ci już powiedziałem, że jest Bóg, kocha cię, chce być przy tobie i to jest gdzieś w twojej głowie. Co z tym zrobisz - to od ciebie zależy. - Chcemy tak właśnie zasiać słowo, poruszyć lekko serce, a co człowiek z tym zrobi...? Prosimy Boga, aby pomagał w tym, żeby Go każdy dostrzegł - podkreśla Joanna Klimek.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół