• facebook
 • rss
 • Jesteśmy dla drugich

  Urszula Rogólska

  dodane 05.12.2013 22:36

  W Bielsku-Białej ponad 90 wolontariuszy wzięło udział w dorocznej gali, w czasie której rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu "Barwy Bielskiego Wolontariatu".

  Na co dzień unikają rozgłosu, wolą pozostać niewidoczni. Ich obecność dostrzegają jednak ci, którym na co dzień służą i pomagają w różnych sytuacjach. To dzięki nim bielscy wolontariusze z Centrum Wolontariatu przy Bielskim Stowarzyszeniu Artystycznym "Teatr Grodzki", co roku spotykają się na gali, w czasie której odbierają wyróżnienia i nagrody.

  W tym roku spośród prawie 800 wolontariuszy, którzy za pośrednictwem bielskiego Centrum służą mieszkańcom miasta, dziewięćdziesięciu zostało nagrodzonych w konkursie "Barwy Bielskiego Wolontariatu".

  Galę otworzyła "Rozmowa ciszy" - piosenka, której tekst w języku migowym zaprezentowali uczestnicy zajęć w bielskim kole Polskiego Związku Głuchych.

  Swoim doświadczeniem wolontariusza dzielił się także Egipcjanin Rimon Mikhail, który za pośrednictwem studenckiej organizacji międzynarodowej AIESEC prowadzi zajęcia z nauki angielskiego dla dorosłych i dzieci w najróżniejszym wieku. Jak sam mówił, dane mu było pracować nawet z maluchami w przedszkolu, które nie potrafiły dobrze mówić po polsku, a co dopiero w języku obcym. Ale radził sobie świetnie.

  Bielscy wolontariusze pytali swojego egipskiego kolegę o możliwości włączenia się w projekty AIESEC, o jego wrażenia z Polski. Rimon nie ukrywał swojego zachwytu - był już wolontariuszem m.in. na Syberii i w Czechach, a w Polsce jest już po raz drugi.

  Nim rozstrzygnięto konkurs "Barwy Bielskiego Wolontariatu", Halina Janowska, przewodnicząca rady Osiedla Grunwaldzkiego dziękowała Agnieszce Maj i Monice Pendolskiej z Centrum Wolontariatu i prawdziwej rzeszy wolontariuszy, którzy włączyli się w tegoroczną akcję Świątecznej Zbiórki Żywności dla najbardziej potrzebujących mieszkańców osiedla.

  Konkursowe nagrody wręczono w dwóch kategoriach "Szkolne Kluby Wolontariatu" oraz "Zgłoszenia Indywidualne".

  Nadesłano sześć kandydatur szkolnych klubów z Bielska-Białej a także z Kóz oraz dwanaście, zgłoszonych przez organizacje pozarządowe z Bielska-Białej. Zwycięzcy odebrali dyplomy, upominki i statuetki anioła z rąk Magdaleny Wojtczak, prezes BSA "Teatr Grodzki".

  «« | « | 1 | 2 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół