• facebook
 • rss
 • G.O.D.S. wyśpiewał w Kętach Grand Prix

  Ks. Jacek M. Pędziwiatr

  dodane 20.10.2013 21:03

  Na scenie kęckiego Domu Kultury królowała muzyka Gospel.

  G.O.D.S” - gospelowy zespół ze Słowacji - zdobył Grand Prix tegorocznego festiwalu piosenki religijnej „Psallite Deo” w Kętach. W zorganizowanym po raz 16. konkursie wystąpiło 24 zespołów i solistów oraz 6 chórów z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainy i Białorusi. Na scenie kęckiego Domu Kultury wystąpiło także 11 zespołów i solistów śpiewających w parafiach dekanatu Kęckiego i w jego sąsiedztwie. Najlepszym w tej grupie uczestników okazał się Adam Płonka z Kęt, który w nagrodę wystąpił także w części konkursowej. Jej laureatami zostali zespół „Attacca” z Wadowic, chór „Classic” i Anastazja Biekarewicz z Białorusi.

  Występom młodych muzyków towarzyszył koncert Janusza Kohuta i Ewy Urygi „Droga nadziei” oraz ekumeniczny pokaz filmów o tematyce religijnej.
  Festiwal uroczyście otworzył ordynariusz bielsko-żywiecki bp Tadeusz Rakoczy, który życzył uczestnikom konkursu, by swoim śpiewem porywali innych do Chrystusa. Impreza po raz trzeci miała wymiar ekumeniczny, patronat nad nią objęli także duchowni greckokatoliccy i protestanccy.

  Festiwal wpisał się w obchody ku czci patrona miasta św. Jana Kantego. Występy chórów uczestniczących w konkursie odbyły się w kaplicy św. Jana. Sprawowaną tutaj w niedzielę 20. października liturgię uświetnili swoim śpiewem uczestnicy konkursu. Część z nich włączyła się w liturgię sprawowaną w innych okolicznych kościołach. Festiwal „Psallite Deo” jest częścią strategii rozwoju regionalnego, wspieraną przez gminę Kęty.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół