• facebook
 • rss
 • Edukacja seksualna - ale jaka?

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 09.10.2013 16:32

  Pod takim hasłem w sobotę 12 października od 9.00 w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się debata poświęcona profesjonalnemu przygotowaniu do wychowania w tej dziedzinie.

  W sympozjum naukowym na temat edukacji seksualnej i warunków jej właściwej realizacji mówić będą specjaliści. To temat trudny i ważny, bo wymaga uwzględnienia wielu płaszczyzn ludzkiej natury i nie może być sprowadzony jedynie do płaszczyzny fizycznej.

  - Niezwykle istotne jest także, by przy jego podejmowaniu właściwie współpracowali wszyscy, którzy zajmują się wychowaniem młodzieży. Dlatego też zaproszeni do udziału w tym sympozjum zostali zarówno katecheci naszej diecezji, jak i wychowawcy, nauczyciele, a także wszyscy zainteresowani przedstawiciele środowisk oświatowych - mówi ks. dr Marek Studenski, dyrektor Wydziału Katechetycznego kurii diecezjalnej, współorganizator sympozjum, przygotowanego także przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wychowawców, Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

  - Ta dziedzina jest tak trudna, że wymaga niesamowicie dobrego, sumiennego przygotowania. Wiedzę z tego przedmiotu, tę sferę wychowawczą mogą rozwijać tylko osoby bardzo kompetentne. Będzie to okazja usystematyzowania wiadomości na ten temat i przedyskutowania najwłaściwszej strategii, którą powinno się stosować, aby jak najlepiej przygotować uczniów do życia w rodzinie. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do udziału, w tym także do zaplanowanej w programie sympozjum dyskusji nad problemami, jakie pojawiają się w zakresie edukacji seksualnej w naszych szkołach - dodaje ks. dr Studenski.

  Program Sympozjum:

  9.00 - Otwarcie
  9.10 - Prof. dr hab. Franciszek Adamski "Integralna wizja człowieka"
  9.40 - Mgr Teresa Król "Dobry, bo polski model edukacji seksualnej"
  10.20 - Przerwa
  10.45 - Mec. Zbigniew Cichoń "Rodzice wychowawcami swoich dzieci w prawie polskim, UE i dokumentach międzynarodowych"
  11.05 - Dr Szymon Czarnik "Młodzież i nauczyciele o wychowaniu do życia w rodzinie (raport z badań - Kraków 2012)"
  11.30 - Dr inż. Antoni Zięba "Media a wychowanie do życia w rodzinie"
  11.45 - Dyskusja
  12.00 - Zamknięcie sympozjum

  Sympozjum odbędzie się w sali Bielskiego Centrum Kultury w Bielsku-Białej przy ulicy Słowackiego 27.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół