• facebook
 • rss
 • Nie ma większego od Jezusa Najwyższego!

  Urszula Rogólska

  dodane 30.09.2013 00:32

  "​Wniebowzięci Koncertowo" i Magda Anioł ze swoim zespołem wystąpili w trzecim dniu 12. Tygodnia z Ewangelią, na scenie plenerowej Bielskiego Centrum Kultury.

  Kiedy prowadzący koncertowe popołudnie Krzysztof Rycak z diakonii ewangelizacyjnej Ruchu Światło-Życie poprosił Magdę Anioł o wyśpiewanie świadectwa wiary, które każdy mógłby zabrać ze sobą, Magda nie dała się w ogóle prosić. Od razu podjęła wyzwanie. I już na melodię jej piosenki: "Nie ma lepszego od Jana Pawła drugiego!" wszyscy uczestnicy trzeciego dnia 12. Tygodnia z Ewangelią odbywającego się pod hasłem "Dlaczego (nie) wierzę?", śpiewali z nią głośno: "Nie ma większego od Jezusa Najwyższego!".

  Przenikliwy chłód nie zniechęcił tych, którzy pod plenerową sceną Bielskiego Centrum Kultury, tańczyli, wtórowali Magdzie w śpiewie jej znanych i nowych piosenek i wytrwale domagali się bisów. - Nie będę mogła pójść z dziećmi do domu, póki nie zaśpiewasz "Pasterza" prosiła jedna z mam. I Magda nie została obojętna - żartowała, że nie zostawi dzieci na takim chłodzie. Nie była pewna, czy pamięta dobrze słowa swojej piosenki sprzed kilkunastu lat, ale poszło jak z płatka!

  Wyśpiewane ze sceny świadectwo Magdy Anioł i jej zespołu, po raz kolejny przyciągnęło bielszczan i mieszkańców innych miejscowości Podbeskidzia. Magda, która razem z mężem Adamem Szewczykiem od kilku lat jest we wspólnocie neokatechumenalnej, odważnie mówiła o swojej wierności Jezusowi, mimo codziennych upadków i problemów. Jak zwykle dobitnie zabrzmiało jej świadectwo, że dla Pana Boga nie ma nic niemożliwego - tylko On ma moc przemienić każdą, po ludzku beznadziejną sytuację życiową.

  Koncert Magdy Anioł poprzedzili "Wniebowzięci Koncertowo" z rewelacyjną wokalistką Joanną Smajdor. Projekt "Wniebowzięci" i płyta pod tym samym tytułem (jej producentem jest Piotr Kominek) zrodził się w środowisku bielskich artystów przyznających się do Chrystusa. Choć wszyscy, którzy użyczyli swoje piosenki nie są w stanie koncertować z "Wniebowziętymi", koncertowy zespół z powodzeniem prezentuje je w całej Polsce.

  Kiedy na scenie występowali ze swoim świadectwem artyści, w holu BCK prezentowały się wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia diecezji bielsko-żywieckiej. Ich członkowie nie tylko mówili wszystkim zainteresowanym o podejmowanych przez siebie działaniach ewangelizacyjnych, ale i... wykorzystywali spotkania i ewangelizowali. Będą obecni w BCK także 30 września. O 18.00 rozpocznie się tu spotkanie z filmowcem Lechem Dokowiczem, który przedstawi swoje poruszające świadectwo o "Duchowej walce".

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół