• facebook
 • rss
 • Zaczyna się 12. Tydzień z Ewangelią!

  Urszula Rogólska

  dodane 27.09.2013 11:04

  To największe takie przedsięwzięcie w Bielsku-Białej. W piątkowy wieczór, 27 września w katedrze św. Mikołaja ewangelizatorzy zostaną posłani z Dobrą Nowiną.

  Już dzisiaj - 27 września wszyscy członkowie wspólnot ewangelizacyjnych, zaangażowani w 12. Tydzień z Ewangelią otrzymają od biskupa Tadeusza Rakoczego specjalne błogosławieństwo i zostaną posłani do głoszenia Dobrej Nowiny. Mszą św. celebrowaną w bielskiej katedrze o godz. 18.30 rozpocznie się to wyjątkowe, coroczne już wydarzenie w mieście!

  - W Roku Wiary zadajemy pytanie: „Dlaczego (nie) wierzę?”. Czy potrafimy uzasadnić naszą wiarę lub jej brak? Czasem ludziom się wydaje, że wiara, to taka abstrakcyjna dziedzina życia. Jest zupełnie inaczej i ten tydzień ma o tym przekonać. Jakość wiary lub jej brak, mają decydujący wpływ na większość naszych decyzji - tłumaczy Elżbieta Król-Cebulska, dyrektor Wydziału ds. Ewangelizacji kurii diecezjalnej, organizatora TzE. - Ideę tych dni dobrze oddaje tytuł koncertu Magdy Anioł, który odbędzie się w niedzielę: „Albo, albo”. Nie można dzisiaj wierzyć, a jutro - kiedy zmienią się okoliczności - już nie. Albo idziemy za Jezusem, albo nie - wiernie i do końca.

    Jak co roku, organizatorzy TzE zapraszają na specjalne spotkanie ludzi młodych.

  Starotestamentalny Kaleb, który w czasie czterdziestoletniej wędrówki do Kanaan, ani razu nie sprzeciwił się Bogu, był jak pitbul w Bożej armii - wierny, zdeterminowany w zaufaniu Bogu, mężny, waleczny. I to Kaleb będzie bohaterem młodzieżowego spotkania, zatytułowanego: „Jak…??? PitBull”, które odbędzie się 3 października o 18.00 w Rude Boy Club.

  - „Jak…??? PitBull” to kontynuacja pytania, które jest głównym tematem Tygodnia w tym roku: „Dlaczego (nie) wierzę? - właśnie jak pitbull? - mówi Bogdan Krzak, organizator spotkania. - Pitbull to taki pies, który jak chwyci, to nie puści. W obronie własnej rodziny i żeby zrealizować wyznaczone mu zadanie, będzie walczył mimo ran, bólu i cierpienia. Czy potrafimy być wierni Jezusowi, kiedy się z nas śmieją, kiedy jesteśmy prześladowani, odrzuceni? Chcemy ruszyć z tym pytaniem do środowiska hip-hopowego - będą z nami Full Power Spirit i Arkadio. Zaproszą na swoje koncerty i opowiedzą o swojej wierności Jezusowi.

  «« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół