• facebook
 • rss
 • Jesteś Jairem, a może tamtą kobietą?

  Urszula Rogólska

  dodane 23.09.2013 14:06

  Po raz drugi katolicy z Żywca wyszli poza mury swoich kościołów, żeby w czasie II Niedzieli Ewangelizacyjnej mówić wszystkim na ulicach, jak wielki jest ich Pan - Jezus Chrystus!

  Co łączy Jaira z Ewangelii św. Marka - przełożonego synagogi, którego córeczka ciężko zachorowała i umarła oraz kobietę cierpiącą na krwotok, wymienioną w tym samym fragmencie? Pozornie niewiele - on jest szanowaną osobistością, obraca się wśród ludzi, z jego zdaniem liczy się wielu; nie narzeka na brak pieniędzy. Ona - od lat samotna, "nieczysta", unikająca ludzi, biedna - bo cały majątek wydała na swoje bezskuteczne leczenie.

  A jednak św. Marek pisze o ich historii w tym samym fragmencie.

  Nie ma przypadków. Bo Bóg chce pokazać każdemu, kto poznaje Jego Ewangelię, że On sam jest dostępny dla każdego - biednych i bogatych, akceptowanych i nieakceptowanych, towarzyskich i samotnych.

  - Bóg jest dostępny dla każdego - dla ciebie również. Jair i kobieta - oni się różnią, ale łączą ich trzy rzeczy: są w beznadziejnej sytuacji, oboje podejmują ryzyko, które jest częścią wiary, oboje wierzą, że Bóg może zmienić ich beznadziejne położenie. "Nie bój się, wierz tylko" - mówi Jezus do Jaira, ale i do każdego człowieka. "Twoja wiara cię uzdrowiła" mówi do kobiety - tak historię Jaira i kobiety cierpiącej na krwotok tłumaczył Krzysztof Demczuk, pasterz Wspólnoty "Metanoia" z Jaworzna.

  Członkowie "Metanoi" byli jednymi z gości II Niedzieli Ewangelizacyjnej: "Masz wiarę - masz siłę", która miała miejsce 22 września na dziedzińcu między żywieckimi zamkami w Parku Habsburgów.

  Przedsięwzięcie wspólnie zorganizowali: "pospolite ruszenie" czyli członkowie wspólnot z żywieckich i podżywieckich parafii, na czele z konkatedralną parafią Narodzenia NMP w Żywcu i Miejskim Centrum Kultury. Rozpoczęła je Msza św. w konkatedrze, a następnie miejsce akcji i "Popołudnie Uwielbienia" przeniosło się między zamki.

  Każdy mógł dołączyć do śpiewu i modlitwy uwielbienia. Słowo Boże głosiła Metanoia, zapraszając wszystkich do przyjęcia Jezusa jako Pana i Zbawiciela. następnie goście z Jaworzna prowadzili modlitwę o wylanie Ducha Świętego. Przez cały czas Metanoia, a także wstawiennicy ze Wspólnoty Nowy Lud Odnowy w Duchu Świętym z Bielska Białej oraz Fraternii Franciszkańskiej w Rychwałdzie, prowadzili modlitwę wstawienniczą - każdy mógł podejść do zespołu wyznaczonych osób i prosić o modlitwę w swoich osobistych sprawach. W pogotowiu czuwali także księża, gotowi spowiadać wszystkich chętnych w wyznaczonym rejonie parku.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół