To wzór, przykład idealny

Urszula Rogólska

dodane 09.06.2013 19:42

Takie życie - dobre, piękne, ofiarne - można i warto naśladować także dzisiaj.

Dzisiejsza beatyfikacja , to dla mnie wydarzenie wielkiej rangi! Bardzo wyraźne potwierdzenie przez Kościół tego, że takie życie - dobre, piękne, ofiarne - można i warto naśladować także dzisiaj.

Pracuję z dziećmi i młodzieżą. Wielokrotnie szukałam i wciąż wzorów osobowości, które warto im podsunąć do naśladowania. Szukam zawsze ważnych argumentów, które potwierdzają, że osoba, o której im mówię była święta. Ta beatyfikacja jest dla mnie takim bardzo bezpośrednim zapewnieniem Kościoła: tak, to wzór, idealny przykład, który śmiało mogę podsunąć młodzieży do naśladowania przez całe życie.

W błogosławionej Matce Małgorzacie urzeka mnie to, że zawsze patrzyła na to, co jeszcze jest do zrobienia. Była duchowo czujna, rozglądała się: co jeszcze mogę zrobić dla innych. Nie żałowała poświęcenia. Tego nas uczyła i wciąż uczy.

Jako siostry serafitki staramy się wychodzić do ludzi i myślę, że próbujemy żyć i robić to tak, jak robiła to matka. Ale nie wystarczy tylko tym żyć, trzeba umieć przekazywać ten przykład innym. To czasem jeszcze trudniejsze...

«« | « | 1 | » | »»
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie...
przewiń w dół