Jeśli wybierasz się na beatyfikację

Alina Świeży-Sobel

dodane 04.06.2013 20:51

Podajemy informacje przydatne dla pielgrzymujących 9 czerwca do Łagiewnik.

W związku ze spodziewanym udziałem w uroczystościach beatyfikacyjnych licznych pielgrzymów z całej Polski, w sanktuarium obowiązywać będą tego dnia związane z tą okolicznością przepisy porządkowe.

Wszystkim, którzy pojadą w niedzielę 9 czerwca na uroczystości beatyfikacyjne, przypominamy, że na teren sanktuarium można będzie wchodzić bramami: obok strony klasztoru, od strony Domu Duszpasterskiego, od strony parkingu przy ul. Motarskiego i od Centrum Jana Pawła II. W sektorach A i B zarezerwowane są miejsca dla dzieci i młodzieży – podopiecznych sióstr serafitek i prezentek. Dla wszystkich pielgrzymów przygotowane są sektory C i D.

W sektorze E – przed bazyliką – uczestniczyć będą w uroczystościach osoby niepełnosprawne i głuchonieme oraz ich opiekunowie. Punkt osób zaginionych mieścić się będzie w Domu Duszpasterskim przy recepcji.

Do bazyliki Miłosierdzia Bożego można będzie wejść tylko za okazaniem zaproszenia. Eucharystia beatyfikacyjna będzie sprawowana we wnętrzu bazyliki, a osoby zgromadzone w sektorach na zewnątrz będą mogły obserwować przebieg liturgii na telebimach.

Eucharystia rozpocznie się o godz. 10.00, ale miejsca w bazylice i sektorach należy zająć najpóźniej do godz. 9.00. Spowiedź prowadzona będzie w dolnej części bazyliki. Komunia Święta udzielana będzie w czasie Mszy Świętej w miejscu uczestnictwa.

Na terenie sanktuarium posługę będą pełnić piesze patrole Maltańskiej Służby Medycznej i karetki Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Na trasie dojścia ustawione będą toalety przenośne. Toaleta dla osób niepełnosprawnych dostępna będzie w Domu Duszpasterskim i w podziemiach bazyliki.

Organizatorzy uroczystości zachęcają do korzystania w miarę możliwości ze środków komunikacji zbiorowej, a kierowców autokarów i samochodów proszą o zapoznanie się z trasą dojazdu i rozmieszczeniem parkingów.

«« | « | 1 | » | »»
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie...
przewiń w dół