Pierwsi pielgrzymi już idą...

Alina Świeży-Sobel

dodane 29.04.2013 14:10

W poniedziałek 29 kwietnia rano grupa szesnastu pielgrzymów wyruszyła z cieszyńskiego kościoła św. Jerzego pod przewodnictwem ks. prał. Stefana Sputka.

Spotkali się na porannej Mszy świętej o 7.00, koncelebrowanej przez proboszcza ks. prał. Sputka i ks. kan. Brunona Grajckego, proboszcza parafii w Cieszynie-Mnisztwie. Ks. kan. Grajcke udzielił na zakończenie pielgrzymom specjalnego błogosławieństwa.

- Drodzy pielgrzymi, wyruszacie do sanktuariów Miłosierdzia Bożego i bł. Jana Pawła II, aby tam polecać Bogu sprawy własne i innych. Nie zapominajcie o parafiach naszego dekanatu, o potrzebach Kościoła i całego świata. Na drogę pokoju i pomyślności niech was kieruje Miłosierny Pan, a Archanioł Rafał niech wam towarzyszy w drodze, byście w pokoju i z radością wrócili do swoich domów. Niech będzie błogosławiony czas wewnętrznej odnowy i duchowego odrodzenia - mówił ks. kan. Grajcke, błogosławiąc pielgrzymów.

Po krótkim przypomnieniu obowiązujących podczas marszu zasad - i wspólnej modlitwie - punktualnie o 8.00 pielgrzymi wyruszyli w drogę. Pierwszy odcinek marszu zakończył się postojem w Cieszynie-Ogrodzonej.

- A ja idę już od 6.15, bo przecież skoro miało się zacząć "od progu", to wyszłam na piechotę już z domu w Dzięgielowie. Bo wszystko ma być tak, jak powinno - mówiła uśmiechnięta Małgorzata Karolczuk.

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
przewiń w dół