• facebook
 • rss
 • Jeden z dziesięciu tysięcy

  Urszula Rogólska

  dodane 14.04.2013 23:47

  Wstrząsające świadectwa, czytanie Słowa Bożego, śpiew i... taniec! Na bielskim placu Chrobrego ewangelizują Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej.

  Plac Chrobrego w Bielsku-Białej jest jednym z dziesięciu tysięcy na całym świecie, w którym w Roku Wiary członkowie wspólnot Drogi Neokatechumenalnej podejmują Wielką Misję - świadczą o działaniu Zmartwychwstałego Jezusa w ich życiu.

  Od Niedzieli Bożego Miłosierdzia - 7 kwietnia - aż do VI Niedzieli Wielkanocnej - 5 maja - od godziny 16.00 do 18.00, w ścisłym centrum Bielska-Białej każdy może usłyszeć jak Pan Bóg działa w życiu ludzi - zwłaszcza poranionych, skrzywdzonych, zagubionych; takich, których wszyscy zdążyli już przekreślić. Wszyscy, z wyjątkiem kochającego Boga Ojca.

  - W każdą Niedzielę Wielkanocną, na całym świecie podejmujemy podobne tematy - mówi Mirosława Budzich, która wraz z mężem Tadeuszem jest odpowiedzialna za wspólnoty Drogi w diecezji bielsko-żywieckiej i archidiecezji katowickiej. - W Niedzielę Miłosierdzia proponowaliśmy, żeby zatrzymać się nad tym kim jest dla ciebie Bóg; czy w ogóle On istnieje; czy wierzysz w Niego, a jeśli tak, to dlaczego; czy doświadczyłeś Jego pomocy. W dzisiejszą niedzielę pytamy: kim jesteś, po co żyjesz, jaki sens ma twoje życie, czy jesteś szczęśliwy.

  Każdy, kto zechciał się zatrzymać przy głoszących Dobrą Nowinę, mógł usłyszeć wstrząsające, szczere świadectwa o tym, jak Jezus wyciągał z największych życiowych tarapatów tych, którzy Mu zaufali. Potwierdzeniem ich słów był fragment Ewangelii o Synu Marnotrawnym odczytany przez ks. Krzysztofa Ziębę, opiekuna wspólnot Drogi w katedralnej parafii św. Mikołaja w Bielsku-Białej.

  Członkowie wspólnot neokatechumenalnych zapraszali wszystkich do uwielbiana Pana śpiewem i tańcem. Kolejne spotkanie - już za tydzień!

  O Wielkiej Misji na Placach będziemy pisać także w papierowym wydaniu "Gościa".

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół