• facebook
 • rss
 • Zmarł ks. dr Antoni Kajzerek

  Ks. Jacek M. Pędziwiatr

  dodane 13.04.2013 22:01

  13 kwietnia zmarł ks. dr Antoni Kajzerek – misjonarz, wykładowca, autor wielu publikacji książkowych, były kapelan bielskiego aresztu śledczego i współpracownik radia „Anioł Beskidów”.

  Pogrzeb śp. ks. Antoniego Kajzerka odbędzie się w środę 17 kwietnia w kościele św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach. O 9.30 trumna z ciałem zostanie wystawiona w kościele. O 12.30 rozpocznie się Msza św. pogrzebowa, której przewodniczyć będzie abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki, rocznikowy kolega ks. Kajzerka. Ks. Antoni spocznie w grobowcu kapłanów na cmentarzu parafialnym w Bielsku-Białej Komorowicach.

  Ks. Antoni Kajzerek pochodził z Żor. Czterdzieści lat temu w katowickiej katedrze Chrystusa Króla przyjął święcenia kapłańskie. Na przełomie lat 70. i 80. pracował duszpastersko w Argentynie. W pracę misyjną włączył doktoranckie studia teologiczne.

  Po powrocie do kraju pracował naukowo i dydaktycznie, funkcję wykładowcy teologii godząc z pracą duszpasterską. Przez pewien czas zasilał zespół kapłanów w bielskiej parafii katedralnej.

  Połowę swojego kapłaństwa przeżył w parafii św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach: spowiadał, sprawował Eucharystię, głosił kazania i rekolekcje. Pracował jako katecheta, przygotowywał dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii św. oraz do bierzmowania – w Komorowicach i w szkołach społecznych w Bielsku-Białej.

  Dwa szczególne wymiary działalności duszpasterskiej były udziałem ks. Antoniego Kajzerka. Pierwszy wyznaczała wieloletnia posługa kapelana w bielskim areszcie śledczym. Przychodził tutaj dwa razy w tygodniu: w czwartki, by służyć spowiedzią lub rozmową, oraz w niedziele i święta, by sprawować Mszę św. lub nabożeństwa eucharystyczne. Dostarczał więźniom modlitewniki, Pismo Święte, różańce, niósł pociechę i nadzieję. Z jego inicjatywy, także dzięki przychylności władz więziennych, w areszcie utworzono kaplicę, w której na stałe przechowywany jest Najświętszy Sakrament. Cztery lata temu ks. Kajzerek został uhonorowany odznaczeniem i tytułem zasłużonego dla więziennictwa.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół