• facebook
 • rss
 • Walczy Klaudia, walczą piłkarze

  Urszula Rogólska

  |

  Gość Bielsko-Żywiecki 14/2013

  dodane 04.04.2013 00:00

  – Wystarczyło kilka telefonów do zaprzyjaźnionych drużyn piłkarzy-amatorów, oni posłali wiadomość dalej i... znowu tu jesteśmy. Bo i cel, który nas tu sprowadził jest bardzo ważny – mówi Grzegorz Cieślak.

  Siedem drużyn piłkarskich wzięło udział w III Turnieju Charytatywnym „Dla szczęścia dzieci”, który zorganizowała fundacja „Krzyż Dziecka”. Tym razem zagrali, by zebrać pieniądze na leczenie Klaudii Pająk z Pisarzowic. Pod koniec ubiegłego roku historię 6-letniej Klaudii, walczącej z neuroblastomą IV stopnia zaawansowania – nowotworem złośliwym – usłyszały tysiące osób.

  Klaudia przeszła cały program leczenia dostępnego w Polsce, nie miała nowych objawów choroby. Miała jednak tylko 30 procent szansy na to, że nie nastąpi jej nawrót. Od polskich lekarzy Izabela i Jacek Pająkowie, rodzice dziewczynki, dowiedzieli się o możliwości skutecznego leczenia jej przeciwciałami anty GD2 i interleukiną w klinice w Niemczech. Przerażał koszt – 120 tys. euro. W Polsce to leczenie nie jest dostępne i nie refunduje go NFZ. Rodzice Klaudii postanowili walczyć. Dziś Klaudia jest po dwóch z pięciu cykli programu. Leczenie przynosi bardzo dobre efekty. Cieszą się Pająkowie, cieszą się także lekarze. Szczegóły przebiegu leczenia Klaudii, a także prowadzonej zbiórki pieniędzy można znaleźć na internetowej stronie fundacji „Iskierka”, która prowadzi konto umożliwiające leczenie dziewczynki. Na koniec lutego zebrano 466 928 zł. Brakowało jeszcze 133 072 zł... – To dla nas oczywista sprawa, że trzeba pomóc rodzicom Klaudii. Dla takich celów działamy – mówi Grzegorz Cieślak z fundacji „Krzyż Dziecka”. – Po raz kolejny skorzystaliśmy więc z życzliwości dyrekcji Gimnazjum im. Jana Pawła II, które udostępniło nam halę sportową. Kibicie mieli nie lada gratkę – piłkarze walczyli jak lwy. Po raz kolejny zwyciężyła drużyna „Milano” Wilamowice, przed FC Pumba, SPPP Bielsko-Biała, Drink Team Pisarzowice, „Solidarność” MZK Bielsko-Biała, UKS „Sokół” i Wioślarzami Widmo Bestwina. Dzięki wpłatom piłkarzy i gości turnieju, znów uda się zmniejszyć kwotę potrzebną do sfinansowania leczenia Klaudii. Pająkowie uzyskali też zgodę biskupa Tadeusza Rakoczego na kwestowanie w bielsko-żywieckich parafiach. 7 kwietnia, wolontariusze fundacji staną ze skarbonkami w parafii Wniebowzięcia NMP w Bystrej Śląskiej.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   przewiń w dół