• facebook
 • rss
 • Najlepszy prezent misjonarza

  Urszula Rogólska

  dodane 24.03.2013 21:53

  O tym jaki najbardziej wartościowy prezent można komuś podarować słuchali młodzi, którzy w Niedzielę Palmową przybyli do katedry św. Mikołaja w Bielsku-Białej.

  Pani Irena Lach z Rajczy ma trochę więcej niż „naście” lat. Ale w Niedzielę Palmową po raz pierwszy w życiu postanowiła świętować Światowy Dzień Młodzieży ramię w ramię z bielsko-żywieckimi nastolatkami. - Moja córka Joasia - dziś studentka - kiedy uczyła się tu, na miejscu, co roku jeździła do katedry w Niedzielę Palmową na święto młodzieży - opowiada pani Irena. - I zawsze wracała z takim entuzjazmem, że w tym roku sobie postanowiłam: też chcę to przeżyć! Nasza młodzież z Rajczy mnie zaprosiła i jestem! Córka pomogła mi zrobić palmę i dziś jestem jej delegatką - uśmiecha się pani Irena. - To coś niesamowitego - być tutaj, zobaczyć młody Kościół, poczuć młodego ducha, odnowić siebie!

  Młodsi wiekiem uczestnicy święta - oazowicze z Ket dodają:- Jesteśmy tu co roku w Niedzielę Palmową, żeby się utwierdzić, że mimo tego, co chce nam wmówić świat, wciąż jest nas bardzo wielu takich, którzy chcą iść z Jezusem - myślą podobnie, chcą żyć podobnymi wartościami.

  - Tu doświadczam, że jestem we wspólnocie ludzi, którzy wiedzą, gdzie można znaleźć radość i szczęście. Wszystko mi się tu podoba! - cieszy się gimnazjalistka Karolina Drabińska.

  - Jesteśmy z różnych miejscowości, ale naprawdę odczuwamy prawdziwą jedność, wspólnotę młodych ludzi - dodaje Karolina Pawlak. - Jestem tu po raz piąty i nie wyobrażam sobie, żeby w tym dniu nie być w katedrze.

  - Dobrze jest tu być i w taki sposób rozpocząć ten najważniejszy dla chrześcijan tydzień w roku - podkreśla Martyna Kolasa.

  Święto młodych rozpoczęła procesja do katedry sprzed kościoła Trójcy Przenajświętszej, w której razem z młodzieżą szli biskupi - Tadeusz Rakoczy i Piotr Greger oraz katecheci i duszpasterze z całej diecezji.

  Na czele młodzi nieśli krzyż i relikwie bł. Jana Pawła II, który zapoczątkował coroczne diecezjalne spotkania młodzieży w kościołach lokalnych na całym świecie. W tym roku było to także preludium do Światowych Dni Młodzieży, które w lipcu odbędą się pod przewodnictwem Papieża Franciszka w Rio de Janeiro w Brazylii.

   

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  Święto młodych w bielskiej katedrze

  Święto młodych w bielskiej katedrze

  WIARA.PL DODANE 24.03.2013

  Młodzi z całej diecezji bielsko-żywieckiej przyjechali do bielskiej katedry św. Mikołaja by razem z biskupami Tadeuszem Rakoczym i Piotrem Gregerem oraz swoimi katechetami i duszpasterzami świętować w Kościele lokalnym Światowy Dzień Młodzieży. Święto rozpoczęła procesja do katedry sprzed kościoła Trójcy Przenajświętszej. Na czele młodzi nieśli krzyż i relikwie bł. Jana Pawła II, który zapoczątkował coroczne diecezjalne spotkania młodzieży w kościołach lokalnych na całym świecie. W tym roku było to także preludium do Światowych Dni Młodzieży, które w lipcu w Rio de Janeiro w Brazylii. Jak co roku młodzież przyniosła ze sobą palmy - najwyższą przygotowali oazowicze z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach, razem ze swoim duszpasterzem ks. Zygmuntem Mizią. Ich palma mierzyła aż osiem metrów siedemdziesiąt centymetrów! Na zakończenie spotkania w katedrze biskup Tadeusz Rakoczy poświęcił krzyż i emblematy, które będą towarzyszyć pierwszej pieszej pielgrzymce diecezji do Łagiewnik, a także przekazał młodym, którzy polecą do Rio de Janeiro kopię ikony Matki Bożej: Salus Populi Romani - Ocalenie Ludu Rzymskiego. Kolejne grupy młodych odebrały także symboliczne światła Stróżów Poranka, wręczane młodzieży diecezji od Światowych Dni Młodzieży w Rzymie. Spotkanie w katedrze nie zakończyły świętowania. Mimo przenikliwego mrozu, wielu młodych uczestniczyło w koncercie ewangelizacyjnym na placu św. Mikołaja. Każdy zmarznięty mógł się posilić grochówką i herbatą. Zdjęcia: Urszula Rogólska/GN  

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół