• facebook
  • rss
  • Wielkie polsko-słowackie malowanie

    Urszula Rogólska

    dodane 27.02.2013 00:52

    Polacy i Słowacy w wieku od 3 do 21 lat przysłali aż 1862 prace na 15. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Bohúňova paleta”.

    Tegoroczna - piętnasta edycja konkursu - upamiętniającego dziewiętnastowiecznego słowackiego malarza Petera Michala Bohúňa (który ostatnie kilkanaście lat życia spędził w polskiej Białej) - odbywała się pod hasłem „Człowiek, któremu przyznałbym nagrodę Nobla”.

    Współorganizowali ją jak zwykle - Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej i szkoła plastyczna im. P.M. Bohúňa w Dolnym Kubinie na Słowacji.

    Na konkurs przyszły 1862 prace. Powstały w szkołach i placówkach artystycznych - 112 słowackich i 35 polskich (od Gorzowa Wielkopolskiego, po Bielsko-Białą, Dąbrowę Górniczą, Tychy, Katowice, Nowy Targ, Kęty Górki Wielkie).

    26 lutego w Domu Kultury „Włókniarz” w Bielsku-Białej otwarto pokonkursową wystawę i nagrodzono Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Pasmami prawie stu polskich laureatów konkursu. Nagrody wręczali im: ze strony polskiej: Barbara Jacyków i Franciszek Kopczak z MDK oraz - ze strony słowackiej - Anna Gajdošikova.

    Słowacy odebrali swoje nagrody już wcześniej -10-letnia Słowaczka Dominika Langerova została laureatką głównej nagrody konkursowej.

    Prace oceniano w następujących kategoriach: malarstwo, grafika, fotografia, grafika komputerowa i techniki mieszane.

    Polacy, nagrodzeni w 15. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Bohúňova paleta”

    Malarstwo

    Złote pasmo

    1. Szymon Poziemski, Dom Kultury w Kamienicy Bielsko-Biała

    2. Kacper Dębski, Stowarzyszenie Edukacyjne RAZEM, Punkt Przedszkolny DZIECIĘCY RAJ, Gorzów Wielkopolski

    3. Kosma Stanek, Przedszkole Niepubliczne PAŁACYK , ul. Mikołowska 26, Katowice

    4. Patrycja Szkredka, Centrum Wychowania Estetycznego im. Wiktorii Kubisz, Bielsko-Biała

    5. Konstancja Krzywoń, Grupa Artystyczna TĘCZA, Górki Wielkie

    Srebrne pasmo

    1. Blanka Wijas, MDK, Kielce

    2. Jagoda Łukaszek, Centrum Wychowania Estetycznego im. Wiktorii Kubisz, Bielsko-Biała

    3. Julia Świdzińska, MDK Nr 1, Tychy

    4. Amelia Ceglarz, Centrum Wychowania Estetycznego im. Wiktorii Kubisz, Bielsko-Biała

    5. Oliwia Szreter, Pałac Młodzieży , Katowice

    6. Patryk Krystek, Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego, Gorzów Wielkopolski

    7. Stanisław Belko-Hajek, Grupa Artystyczna TĘCZA , Górki Wielkie

    8. Antoni Sałaj, MDK, Kielce

    Brązowe pasmo

    1. Nela Bemben, Pałac Młodzieży , Katowice

    2. Martyna Czekajewicz, Szkoła Podstawowa nr 37, Tychy

    3. Antoni Natanek, Pałac Młodzieży, Katowice

    4. Milena Łukasik, Dom Kultury w Olszówce, Bielsko-Biała

    5. Aleksandra Ruśniak, Dom Kultury w Kamienicy Bielsko-Biała

    6. Marta Jasny, Centrum Wychowania Estetycznego im. Wiktorii Kubisz, Bielsko-Biała

    7. Natalia Pońc, Grupa Artystyczna TĘCZA , Górki Wielkie

    8. Maria Pawłowicz , Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza

    9. Dominik Kubas, Pałac Młodzieży, Katowice

    10. Filip Wróbel, Grupa Artystyczna TĘCZA , Górki Wielkie

    11. Julia Chmielewska, Przedszkole numer 42 im. Przyjaciół Przyrody, Bielsko-Biała

    12. Jakub Grzesiowski, Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego, Gorzów Wielkopolski

    Wyróżnienie

    1. Jenifer Bacelli, Przedszkole Nr 42 im. Przyjaciół Przyrody, Bielsko-Biała

    2. Aleksandra Grzegorzewska, Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego, Gorzów Wielkopolski

    3. Martyna Plewa, Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ

    4. Anna Brzezina, MDK Nr 1, Tychy

    5. Natalia Opitek, Centrum Wychowania Estetycznego im. Wiktorii Kubisz, Bielsko-Biała

    6. Nikola Potempa, Dom Kultury w Kamienicy Bielsko-Biała

    7. Krysia Piwowarczyk, MDK Nr 1, Tychy

    8. Karolina Lasończyk, MDK Rybnik

    9. Roksana Pytko, Centrum Wychowania Estetycznego im. Wiktorii Kubisz, Bielsko-Biała

    10. Tomasz Kaczmarek, Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego, Gorzów Wielkopolski

    11. Weronika Titlor, Centrum Wychowania Estetycznego im. Wiktorii Kubisz, Bielsko-Biała

    12. Szymon Zwierzchlewski, Stowarzyszenie Edukacyjne RAZEM, Punkt Przedszkolny DZIECIĘCY RAJ, Gorzów Wielkopolski

    13. Marek Goliasz, ZSS, Bielsko-Biała

    14. Monika Szlauer, ZSS, Bielsko-Biała

    15. Paulina Drążek, Centrum Wychowania Estetycznego im. Wiktorii Kubisz, Bielsko-Biała

    16. Oliwia Woźniak, SP 29, ul. Czereśniowa, Bielsko-Biała

    17. Agata Prochot, Centrum Wychowania Estetycznego im. Wiktorii Kubisz, Bielsko-Biała

    18. Daniel Grzeszczuk, Szkoła Podstawowa nr 22, Bielsko-Biała

    19. Szymon Kasprzycki, Zespół Szkolno Gimnazjalny Nr 1 Kęty

    20. Roksana Rucińska, Centrum Wychowania Estetycznego im. Wiktorii Kubisz, Bielsko-Biała

    21. Jacek Wierzbicki, Dom Kultury w Olszówce, Bielsko-Biała

    22. Kinga Kocurek, Szkoła Podstawowa Nr 22, Bielsko-Biała

    23. Wiktoria Tchórz, Pałac Młodzieży, Katowice

    24. Emilia Kotas, Pracownia Plastyczna „Creatio“, Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Broniewskiego 23, Rybnik

    25. Karolina Benek, Pałac Młodzieży, Katowice

    26. Monika Welk, Szkoła Podstawowa Nr 37, Tychy

     

    Grafika

    Złote pasmo

    1. Marta Oleksiak, Zespół Szkół Plastycznych im. T. Kantora ul. Kosmonautów 8, Dąbrowa Górnicza

    2. Konrad Motłoch, Zespół Szkół Plastycznych im. T. Kantora ul. Kosmonautów 8, Dąbrowa Górnicza

    3. Magdalena Pełka, Pracownia Plastyczna „Creatio“, Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Broniewskiego 23, Rybnik

    4. Małgosia Dobrowolska, Pracownia Plastyczna „Creatio“, Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Broniewskiego 23, Rybnik

    Srebrne pasmo

    1. Agnieszka Tomsia, Zespół Szkół Plastycznych im. T. Kantora ul. Kosmonautów 8, Dąbrowa Górnicza

    2. Katarzyna Piątkowska, Zespół Szkół Plastycznych im. T. Kantora ul. Kosmonautów 8, Dąbrowa Górnicza

    Brązowe pasmo

    1. Patrycja Wcisło, Zespół Szkół Plastycznych im. T. Kantora ul. Kosmonautów 8, Dąbrowa Górnicza

    2. Dominik Ciesielski, Pracownia Plastyczna „Creatio“, Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Broniewskiego 23, Rybnik

    3. Katarzyna Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ

    Wyróżnienie

    1. Ania Dorobis, Pracownia Plastyczna „Creatio“, Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Broniewskiego 23, Rybnik

    2. Zofia Kibalo, Pracownia Plastyczna „Creatio“, Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Broniewskiego 23, Rybnik

    3. Marek Kotas, Pracownia Plastyczna „Creatio“, Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Broniewskiego 23, Rybnik

    4. Hanna Remiarz, Pracownia Plastyczna „Creatio“, Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Broniewskiego 23, Rybnik

    5. Kinga Masłowska, Pracownia Plastyczna „Creatio“, Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Broniewskiego 23, Rybnik

    6. Małgorzata Sobczyk, Zespół Szkół Plastycznych im. T. Kantora ul. Kosmonautów 8, Dąbrowa Górnicza

    7. Marcin Ambrozik, Zespół Szkół Plastycznych im. T. Kantora ul. Kosmonautów 8, Dąbrowa Górnicza

    8. Maja Kowaliło, Zespół Szkół Plastycznych im. T. Kantora ul. Kosmonautów 8, Dąbrowa Górnicza

    9. Anna Wojtczyk, Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ,

    10. Miron Mosurek, Dąbrowa Górnicza

     

    Fotografia, grafika komputerowa

    Wyróżnienie

    1. Marta Gabiga, MOK, ul. Ligonia 2, Czerwionka-Leszczyny

     

    Rysunek

    Srebrne pasmo

    1. Justynka Woźniczka, Przedszkole Niepubliczne PAŁACYK , ul. Mikołowska 26, Katowice

    2. Iwo Zawodziński, Przedszkole Niepubliczne PAŁACYK , ul. Mikołowska 26, Katowice

    Brązowe pasmo

    1. Natalia Bańka, Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ

    2. Zuzana Olszówka, Przedszkole Niepubliczne PAŁACYK , ul. Mikołowska 26, Katowice

    3. Kasia Kozdrój, Przedszkole Niepubliczne PAŁACYK , ul. Mikołowska 26, Katowice

    4. Szymon Hankus, Zespół Szkolno Gimnazjalny Nr 1 Kęty

    Wyróżnienie

    1. Igor Zaklikiewicz, Przedszkole numer 42 im. Przyjaciół Przyrody, Bielsko-Biała

    2. Michał Madzia, Szkoła Podstawowa nr 22, Bielsko-Biała

    3. Nadia Fulara, Centrum Wychowania Estetycznego im. W. Kubisz , Bielsko-Biała

    4. Milena Bieck, Przedszkole Niepubliczne „Pałacyk“, Katowice

    5. Szymon Żurawski, MDK Nr 1, Tychy

     

    Techniki mieszane

    Brązowe pasmo

    1. Wiktoria Bujak, Przedzkole Nr 42 im. Przyjaciół Przyrody, Bielsko-Biała

    2. Łukasz Jagieła, ZSS, Bielsko-Biała

    Wyróżnienie

    1. Milena Darmofał, SP 29, ul. Czereśniowa, Bielsko-Biała

    2. Jessica Szłapka, MOK, ul. Ligonia 2, Czerwionka-Leszczyny

    3. Paulina Liebersbach, SP, Tychy

    4. Natalia Nodzielska, SP, Tychy

    5. Grzegorz Szczygieł, SP, Tychy

    6. Mateusz Przewdzing, MOK, ul. Ligonia 2, Czerwionka-Leszczyny

    «« | « | 1 | » | »»

    Zobacz także

    Komentowanie dostępne jest tylko dla .

    Reklama

    przewiń w dół