• facebook
 • rss
 • Skaczą na skakance... ze św. Faustyną

  Urszula Rogólska

  dodane 15.02.2013 02:11

  Po raz dziesiąty młodzież oazowa z parafii św. Jana Chrzciciela w Brennej zaprosiła najmłodszych do miejscowej szkoły podstawowej na "Tydzień z Panem Bogiem".

  Jak wytłumaczyć kilkulatkom czym jest Boże Miłosierdzie? Podając im przykłady z najbliższej im rzeczywistości. - Na przykład nawiązując do obowiązującej w sporcie zasady fair play - uśmiecha się Natalia Greń - moderatorka wspólnoty oazowej przy parafii św. Jana Chrzciciela w Brennej Centrum.

  Po raz dziesiąty dwudziestka oazowiczów z Brennej, razem ze swoim opiekunem ks. Marianem Kulikiem, w pierwszym tygodniu ferii przygotowała dla najmłodszych "Tydzień z Panem Bogiem".

  - Kolejne edycje prowadzimy w pierwszym tygodniu zimowych ferii i letnich wakacji - tłumaczy ks. Kulik. - "Tygodnie" zapoczątkował mój poprzednik w tej parafii - ks. Marcin Pomper. A młodzież tak bardzo się zaangażowała w to przedsięwzięcie, że co roku już od października pracują nad tym, jak zorganizować choć jeden tydzień ferii dzieciom, które nie mają szans, żeby wyjechać gdziekolwiek. Czy maluchom się podoba? Dowodem na to obecność 83 dzieci już w pierwszym dniu zajęć. Co więcej - wielu z grona 20 oazowiczów, którzy dziś są opiekunami, jeszcze kilka lat temu było uczestnikami "Tygodnia".

  Dzieci codziennie spotykają się od 10.00 do 13.00 na zajęciach sportowych i plastycznych. Osobne zajęcia prowadzone są dla najmłodszych pięcio-, sześcio- i siedmiolatków.

  Jak co roku, tygodniowi patronuje wyjątkowa postać - tym razem jest nią św. Faustyna. Oazowicze przygotowują dla dzieci także wyjątkowe katechezy - przedstawienia kukiełkowe o życiu Apostołki Bożego Miłosierdzia, uczą ich piosenek religijnych. Uczestnicy "Tygodnia" pojadą również do sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu, gdzie znajdują się relikwie św. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki.

  Finansowo i rzeczowo dzieło prowadzone przez oazowiczów wsparli: miejscowy urząd gminy i liczne grono dobrodziejów z okolicznych firm. Dzięki nim, dzieci codziennie mają zapewnione napoje i słodki poczęstunek na koniec zajęć.

  O "Tygodniu z Panem Bogiem" w Brennej będzie można przeczytać także w 8 numerze papierowego "Gościa".

   

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół