• facebook
 • rss
 • Strzelali bramki nowotworowi

  Urszula Rogólska

  dodane 20.01.2013 00:21

  Aż 10 drużyn wzięło udział w II Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej „Dla szczęścia dzieci” zorganizowanym przez Fundację „Krzyż Dziecka” i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pisarzowicach. - Tą imprezą chcieliśmy wesprzeć naszego podopiecznego 14-letniego Rafała Gazdę z Wilamowic - mówi Grzegorz Cieślak z fundacji.

  - Spotkaliśmy się, żeby się dobrze sportowo bawić na boisku. Ale nasz podstawowy cel, to zebranie pieniędzy na pomoc dla 14-letniego Rafała Gazdy z Wilamowic - mówi Grzegorz Cieślak, pomysłodawca drugiego turnieju charytatywnego.

  W turnieju zwyciężyła drużyna „Milano” Wilamowice przed „Megasport” Bielsko-Biała i TKKF Dankowice.

  Rafał Gazda został podopiecznym Fundacji „Krzyż Dziecka” kilka lat temu - walczył z nowotworem, który umiejscowił się w czaszce. Wydawało się, że chorobę udało się pokonać... Niestety, pół roku temu wróciła...

  Pisarzowicka fundacja, założona przez małżeństwa, które kiedyś poznały się w parafialnej oazie, pomaga około 30 osobom - przede wszystkim chorym i niepełnosprawnym dzieciom - m.in. w codziennej rehabilitacji czy zakupie leków.

  - Nie chcemy być obojętni, chcemy pomóc tak, jak potrafimy - podkreśla Grzegorz Cieślak.

  Nie zawiedli się na piłkarzach. Przyjechało dziesięć drużyn - z Bielska-Białej, Bestwiny, Dankowic, Kęt, Pisarzowic, Wilamowic. Nie zabrakło drużyn policjantów i księży. Nikt nie miał zastrzeżeń do kwoty wpisowego, która nie była niska - wynosiła 300 zł od drużyny. Ale też każdy wiedział na jaki cel będą przeznaczone pieniądze.

  - W organizacji turnieju bardzo nam pomogli: dyrektor gimnazjum Maciej Żarski, wolontariusze z tej szkoły z opiekunką Agnieszką Kanią, a także Andrzej Nycz, radny, a jednocześnie trener prowadzący społecznie szkółkę piłkarską dla dzieci. Jego podopiecznych mogliśmy także zobaczyć w czasie specjalnego meczu, który odbył się w przerwie turnieju - dodaje Maciej Derbin, prezes fundacji.

  Tabela wyników końcowych II Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej „Dla szczęścia dzieci”

  1. Milano Wilamowice

  2. Megasport Bielsko-Biała

  3. TKKF Dankowice

  4. Wioślarze Widmo Bestwina

  5. Drink Team

  6. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pisarzowicach

  7. Policja

  8. FC Pumba

  9. Księża

  10. FC Kęty

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół