• facebook
 • rss
 • XIII Przegląd Pieśni Patriotycznej w Bestwinie

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 18.11.2012 11:00

  Najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży rozbrzmiewały w konkursowych przesłuchaniach.

  Do 22 listopada w miejscowościach naszej diecezji przeprowadzane są parafialne etapy organizowanego przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiórek. Swoich laureatów i zarazem kandydatów do diecezjalnego finału wybrali m.in. organizatorzy odbywającego się już po raz trzynasty parafialnego przeglądu w Bestwinie.

  – W tych eliminacjach brało udział 18 zespołów z terenu całej gminy – w sumie 240 uczestników, od przedszkolaków po gimnazjalistów – mówi Franciszek Owczarz, kilka dni temu nominowany przez członków Akcji z Bestwiny na prezesa Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. – Jurorom przewodniczył proboszcz ks. Cezary Dulka, a wśród oceniających była też Anna Puczka z parafialnego chóru oraz Mariusz Mika z Gminnego Ośrodka Kultury. Laureaci pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wezmą udział w przeglądzie diecezjalnym, który odbędzie się w marcu przyszłego roku.

  Wśród małych grup przedszkolaków pierwsze miejsce zajął zespół „Krasnale” z przedszkola w Bestwinie, a w kategorii chórów zwyciężyły dzieci z przedszkola w Kaniowie. W gronie laureatów znalazła się także m.in. Julia Pawłowska z SP w Bestwince, chórek „Forte” z SP w Bestwinie, schola „Angeles” z Janowic, Zuzanna Kohnke i Zofia Dracz z SP w Bestwinie, chór „Divertimento”z SP w Kaniowie, „Dolce Trio” z Gimnazjum w Bestwinie.

  Jury przyznało też Grand Prix i nagrodę wójta Artura Beniowskiego. Otrzymał ją chór „Bel Canto” z Gimnazjum w Bestwince. Do rąk zwycięzców trafiła kamera, która pozwoli rejestrować kolejne koncerty zespołu.
   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół