• facebook
 • rss
 • Szczypiornistki ruszyły do walki

  Urszula Rogólska

  dodane 17.09.2012 13:40

  Aż siedemnaście drużyn rozpoczęło 15 września trzeci sezon rozgrywek Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Turniej rozegrano w Łękawicy.

  Po pierwszych 25 spotkaniach - z kompletem zwycięstw - prowadzą gospodynie sobotniego turnieju - Łękawica. Tuż za nimi plasują się dziewczyny z GimBystra, ŻAPN Żywiec, Łodygowic oraz Ślemienia ustępując liderkom jedynie mniej korzystnym bilansem bramkowym.

  - Już pierwsze mecze pokazały, że walka o czołowe pozycje będzie w tym sezonie bardzo zacięta! - ocenia Hubert Rodak sędzia ligowy.

  W przerwie turnieju odbyło się oficjalne powitanie wójtów oraz radnych przybyłych na wydarzenie. Gościem turnieju był Marek Góralczyk ze Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Przed oficjelami wystąpiły także grupy taneczne z Żywca i Lipowej oraz kapela góralska „Górolicki”.

  Swój mecz rozegrała również kadra Ligi Podbeskidzia mierząc swe siły z drużyną UKS „Start” Pietrowice Wielkie.

  Kolejny turniej odbędzie się 13 października w Milówce.

  Pomysł na amatorską ligę piłki ręcznej dziewcząt zrodził się w głowach pasjonatów szczypiorniaka na Żywiecczyźnie w marcu 2010 roku. Pierwsze dwie drużyny - z Łękawicy i Twardorzeczki - spotkały się na meczu już w kwietniu 2010 r. Od tego czasu dziewczęta w gminach całej Żywiecczyzny też chciały mieć swoje drużyny. Powstały kolejne amatorskie zespoły: Łodygowice, Międzybrodzie Bialskie (obecnie PTG Sokół w gminie Czernichów), Jeleśnia, Węgierska Górka i Żywiec. Dziś drużyn jest już siedemnaście.

  Żywiecka liga budzi uznanie fachowców w całym kraju. Amatorki tworzą już także klub, który gra w juniorskiej Lidze Śląskiej - TS Stal Śrubiarnia Żywiec zainaugurowała swoją ligową grę 12 września. W debiucie zmierzyły się z MKS Start Michałkowice. Żywczanki przegrały 20:33 (11:15). Kolejny mecz TS Stal rozegra 22 września z UKS Rokitnica Zabrze w Zabrzu.

  Tabela Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt po pierwszym turnieju:

  1. Łękawica

  2. GimBystra

  3. ŻAPN Żywiec

  4. Łodygowice

  5. Ślemień

  6. Ujsoły

  7. Żywiec

  7. Świnna

  9. Rajcza

  10. Węgierska Górka

  11. Koszarawa

  11. Twardorzeczka

  11. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała

  14. PTG Sokół w Gminie Czernichów

  15. Gilowice

  16. Wieprz

  17. Milówka

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół